Weleda – piękno z natury, które pokonuje czas

poniedziałek 04.11.2019 do poniedziałek 11.11.2019

Weleda – piękno z natury, które pokonuje czas

Produkty naturalne ponownie podbijają świat. Zielona fala rozprzestrzenia się na półkach z żywnością, dekoracjami, a także kosmetykami. Przyjrzyjmy się historii marki kosmetycznej, która istnieje na rynku od prawie 100 lat.

Historia marki Weleda sięga około 1921 roku, kiedy doktor Ita Wegman, chemik Oskar Schmiedel i doktor Rudolf Steiner otworzyli Instytut Kliniczno-Terapeutyczny w Szwajcarii. Był to specjalistyczny, a jednocześnie bardzo nowoczesny szpital, który w leczeniu pacjentów stosował metody medycyny antropozoficznej. W tym miejscu opracowano preparaty, które były w stanie połączyć ciało z jego naturalnymi rytmami, które odzwierciedlają cykle życia w przyrodzie. Sprawdzone wyniki leczenia doprowadziły do powstania nowych oddziałów firmy Weleda, które ściśle współpracowały z firmą macierzystą – od aptek z własną produkcją farmaceutyczną po duże laboratoria z dziesiątkami pracowników i własnymi ogrodami roślin leczniczych. Produkcja kosmetyków w tym czasie miała przede wszystkim na celu finansowanie badań nad lekami.

Czy wiedziałeś, że … ?

 • Weleda jest pierwszą na świecie marką kosmetyków w 100% naturalnych, która nadal jest na rynku?
 • W swoim obecnym portfolio posiada prawie 140 produktów do holistycznej pielęgnacji dla kobiet, mężczyzn i dzieci „od stóp do głów”?
 • 83% surowców roślinnych wykorzystywanych przez markę Weleda jest uprawianych w rolnictwie ekologicznym lub pochodzi z ekologicznie kontrolowanych źródeł dzikiej przyrody?
 • Weleda troszczy się o świat w którym żyjemy. Jako jedyna w Europie jest posiadaczem certyfikatu UEBT (Union of Ethical Bio Trade)?

Wszystkie produkty Weleda są produkowane z poszanowaniem dla natury. Wszystko zaczyna się od jakości gleby i uprawy roślin w naturalny sposób. Weleda posiada własne ogrody ale również w ramach uczciwej współpracy handlowej spiera drobnych rolników, którzy przestrzegają warunków rolnictwa ekologicznego.ogrodnik wśród kwiatów

Kosz z dziką różą z Chile

Nasze bestsellery

 Krem dla niemowląt i dzieci przeciw odparzeniom z nagietkiem lekarskim

Calendula krem przeciw odparzeniom z nagietkiem lekarskim firmy Weleda
 • Nagietek jest uprawiany w ogrodach roślin leczniczych w Schwäbisch Gmünd w południowych Niemczech.
 • W ogrodach zbiera się 4000 kg kwiatów rocznie.
Rumianek
 • W sezonie pracownicy wielu działów firmy Weleda, na przykład pracownicy administracji, często biorą udział w zbiorach – każda para rąk się liczy, zwłaszcza gdy plony muszą być zbierane w przyspieszonym tempie.
 • Najlepiej sprzedającym się produktem na świecie z tej serii to Krem dla niemowląt i dzieci przeciw odparzeniom z nagietkiem lekarskim, tuż za nim Szampon i płyn do mycia ciała dla niemowląt z nagietkiem lekarskim oraz Olejek do masażu na rozstępy dla kobiet w ciąży.
 • Krem skutecznie chroni wrażliwą skórę przed podrażnieniami w okolicy pieluszkowej.
 • Połączenie nagietka, sezamu i olejku migdałowego regeneruje i pielęgnuje skórę.
 • Do fanów produktów nagietkowych marki Weleda należą takie gwiazdy jak Jessica Alba, Victoria Beckham (która jako mama czwórki dzieci wie, co dobre), Demi Moore, Gwyneth Paltrow i inne znane mamy.

Skin Food krem do pielęgnacji wyjątkowo suchej skóry

Krem Skin Food Weleda
 • Co 5 sekund jest na świecie sprzedawany produkt z serii Skin Food.
 • W gamie Skin Food zastosowano ekstrakty i oleje roślinne najwyższej jakości. Starannie wyselekcjonowane, wysokowartościowe naturalne składniki. Sekretem formuły są ekstrakty roślinne: z liści rozmarynu, z kwiatów fiołka trójbarwnego, z kwiatów rumianku i nagietka – od lat cenione za ich wszechstronne właściwości w tym kojenie i zmiękczanie skóry.
bratek
 • Skin Food to ulubieniec celebrytów oraz makijażystów na całym świecie. Ze względu na uniwersalne zalety i łatwą aplikację, Skin Food stał się niezastąpionym produktem pielęgnacyjnym na planach zdjęciowych. Victoria Beckham i Julia Roberts to tylko dwie z wielu znanych osobistości, które uważają Skin Food za swój sekret urody.
 • Gama Skin Food to kompleksowe rozwiązanie pielęgnacyjne, gdy przesuszona skóra potrzebuje pomocy. Świetnie się sprawdza w pielęgnacji skóry twarzy, dłoni, ust, łokci i stóp. Bogate i naturalne formuły natychmiastowo radzą sobie z bardzo suchą, popękaną oraz napiętą skórą.
 • Przywraca równowagę skórze i koi drobne otarcia.
 • Krem może być stosowany na dzień i na noc.
 • Może być używany do podstawowej pielęgnacji przez całą rodzinę (w tym dzieci od 3 r. życia)
 • Skin Food może być użyty jako odżywcza maseczka do twarzy lub jako kompres na stopy lub dłonie.

Czy znasz nasze certyfikaty?

certfikat kosmetyków naturalnych i organicznych

Potwierdza i sygnalizuje konsumentowi, że używa prawdziwych certyfikowanych kosmetyków naturalnych i organicznych. Uzyskanie certyfikatu wiąże się ze spełnieniem bardzo surowych wymagań narzuconych przez organizację, która decyduje o przyznaniu certyfikatu.

 

 

etykieta Bio

 

Etykieta wyraźnie wskazuje, że produkt zawiera składniki organiczne

 

 

certyfikat UEBT

 

 

UEBT – Unia etycznego handlu biologicznego. Certyfikat potwierdza, że Weleda przestrzega zasad pozyskiwania i innowacji naturalnych składników według wymogów UEBT.

 

 

 

pani wśród kwiatów

 

 

Więcej informacji znajdziesz na www.weleda.pl

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie