Centrum Promocji i Informacji – budynek nr 9
Centrum Wystawowo-Konferencyjne – budynek nr 9
14-15 GRUDNIA 2019 9:00 – 17:00
CENTRUM PROMOCJI I INFORMACJI
Stoiska:
- Zamek Królewski na Wawelu – wydawnictwa dla dzieci, notesy, zakładki, pamiątki związane z Wawelem
- Stoisko Fundacji Artes – sprzedaż świątecznych ozdób
Atrakcje:
- Występy uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie.
Ponadto:
Gabriela Lasota, fortepian; Anna Holovenko, fortepian; Duet: Krzysztof Katana – skrzypce, fortepian i Piotr Mitka – skrzypce, gitara, ukulele
W programie: muzyka klasyczna i kolędy. - Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej – zwyczaje i obyczaje szlacheckie, pokazy elementów husarskiej zbroi i innych elementów uzbrojenia, prezentacja i omówienie husarskiego ekwipunku.
- Teatralka –spektakle świąteczne.
- Warsztaty plastyczne – tradycyjne ozdoby świąteczne tworzone m.in. z papieru, sznurków i produktów spożywczych.
- Warsztaty ceramiczne – Popiersie króla i królowej
WARSZATY – CENTRUM WYSTAWOWO-KONFERENCYJNE W BUDYNKU NR 9.
REZERWACJA MIEJSC OD 6 GRUDNIA W BIURZE REZERWACJI, TEL. 12 422 16 97.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA (max 20 dzieci na warsztatach, wyjątek na warsztatach Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej max 30 dzieci).
SOBOTA 14.12
POCZET KRAKOWSKIEJ CHORĄGWI HUSARSKIEJ (dzieci 5-11 lat)
9:00 – 17:00 Obóz Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
12:00 – 13:00 Kopie jako broń i symbol potęgi husarii – warsztaty dla dzieci*
14:00 – 15:00 List przypowiedni króla na zaciąg wojsk husarskich – warsztaty piśmiennicze – warsztaty dla dzieci*
TEATR TAK * (dzieci od 3 lat)
10:00 – 11:30 Bajka do zjedzenia
13:00 – 14:30 Grajka Mikołajka
WARSZTATY PLASTYCZNE *
11:00 – 12:30 GRUPA I
Bomb(k)owe Święta (dzieci od 7 lat)
11:30 – 13:00 GRUPA II
Warsztaty z ceramiki – Popiersie króla i królowej (od 4 lat)
13:00 – 14:30 GRUPA III
Bomb(k)owe Święta (dzieci od 7 lat)
WYSTĘPY MUZYCZNE
11:00 Występ uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
Duet fletowy w składzie:
Angelica Mura kl. VII
Natalia Radwańska kl. VII
E. Koehler „Concerto – Duet” cz. I Maestoso
nauczyciel Maria Dudzińska, akompaniament Dorota Żyła-Paczyńska
Wojciech Źróbek kl. III J. F. Burgmüller – Agitato op. 109
nauczyciel mgr Diana Białek
Szymon Kozłowski kl. II – waltornia Robert Wagner „Marsz weselny”
nauczyciel Adam Kozłowski, akompaniament Zuzanna Kozłowska
Emilia Koba kl. III – skrzypce C. Bőhm – Perpetuo Mobile
nauczyciel dr Marek Polański, akompaniament mgr Dorota Żyła-Pałczyńska
Michał Gajownik kl. V – klarnet Harry Kent -„Karnawał wenecki”
nauczyciel mgr Antoni Majerski, akompaniament mgr Dorota Żyła-Paczyńska
Alicja Karcz kl. V J. F. Burgmüller – Serenada
nauczyciel mgr Danuta Zielińska
Maria Dziad kl. II – skrzypce A. Komarowski – Koncert G-dur cz. I
nauczyciel mgr Rafał Daszkiewicz, akompaniament mgr E. Daszkiewicz
Duet fortepianowy: J. Garścia – Kot i mysz
Franciszek Ajszpur kl. IV, Mikołaj Wilczek kl. III
nauczyciel dr Anna Dzioba
Zuzanna Kozłowska kl. VI A. Ravina – Etiuda harmoniczna
nauczyciel mgr Ewa Jarguz
Tomasz Pilipiuk kl. II – skrzypce A. Janszynow – Concertino
nauczyciel mgr Rafał Daszkiewicz, akompaniament mgr Elżbieta Daszkiewicz
Marta Tomaszewska kl. V M. Wygocki – Wariacje na temat Paganiniego
nauczyciel mgr Barbara Edelmüller
Kwartet klarnetowy w składzie:
Michał Gajownik kl. V, Antonina Chludzińska kl. VII
Tymon Woźniak kl. VI, Leon Gaudyn kl. III
John Lennon – „Yesterday”
przygotowanie mgr Antoni Majerski
Alicja Czerwińska kl. VIII A. Casella – Bolero
nauczyciel mgr Monika Błaszczyk-Bylica
Halina Treit kl. VII – akordeon Yurij Likhachov „A Rumba-Syle Toccata”
nauczyciel mgr Oleg Dyyak
Malwina Teodorowicz-Wilga kl. VII E. Grieg – Walc a-moll
nauczyciel mgr Ewa Jarguz
Franciszek Dwojak kl. VI – saksofon Robert Planel – „Walc Sentymentalny” nauczyciel Krzysztof Włodarczyk, akompaniament Beata Mach-Fundament
Joachim Okarmus kl. VII F. Chopin – Walc cis-moll op. pośm.
nauczyciel mgr Bartłomiej Mełges
13:00 Występ uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie
Helena Makieła kl. III – flet Kumiko Tanaki – „Linoskoczek”
nauczyciel mgr Małgorzata Brzózka-Mika, akompaniament Kazuko Tsuji
Leo Suszczyński-Rodriguez kl. III J. Garścia – Powrót do domu
nauczyciel mgr Małgorzata Szumiec
Hanna Czarnecka kl. IV – obój Cesar Cui „Orientale”
nauczyciel mgr Konrad Mika, akompaniamet mgr Kazuko Tsuji
Antoni Stolarczyk kl. IV J. Garścia – Kamienny ogród
nauczyciel mgr Marta Wojciechowska-Łyko
Mikołaj Hamerski kl. V – akordeon Siergiej Koniajew – „Scherzo”
nauczyciel mgr Oleg Dyyak
Jan Człowiekowski kl. V – gitara L. de Milano – Pawana
nauczyciel mgr Włodzimierz Lerner
Roch Durowski kl. V J. Garścia – Zimowy ogród z sikorką
nauczyciel mgr Monika Błaszczyk-Bylica
Zuzanna Wójtowicz kl. VIII – skrzypce Ch. Beriot – Kaprys – Fuga nr 5
nauczyciel mgr Anna Wójtowicz
Aniela Biesiadecka kl. V – obój Mirosław Gąsieniec „Barkarola”
nauczyciel mgr Konrad Mika, akompaniament mgr Kazuko Tsuji
Stanisław Starowicz kl. VI A. Chaczaturian – Etiuda C
nauczyciel mgr Małgorzata Szumiec
Amelia Bieńczycka kl. VIII – skrzypce G. Ph. Telemann – Fantazja nr 7 cz. II nauczyciel mgr Irena Żurek
Filip Banaś kl. VI – trąbka G. F. Telemann – „Sonata c moll” cz. III
nauczyciel mgr Paweł Durowski, akompaniament mgr Kazuko Tsuji
Mateusz Półtorak kl. VIII C. Debussy – Taniec pajaca
nauczyciel mgr Jadwiga Wyroba
Filip Hyla kl. IV – wiolonczela W. H. Squire – Humoreska
nauczyciel mgr Alicja Góra, akompaniament mgr B. Rączka
Adam Firek kl. VIII G. Gershwin – Kołysanka z „Porgy and Bess”
nauczyciel mgr Maria Wyroba
Zespół w składzie:
Zuzanna Wójtowicz kl. VIII – skrzypce I
Amelia Bieńczycka kl. VIII – skrzypce II
Mateusz Półtorak kl. VIII – fortepian
Bakłanowa –– Wariacje
przygotowanie mgr Irena Wójtowicz
15:00 Gabriela Lasota – fortepian
Chopin- nokturn op. 32 nr 1
F. Chopin- nokturn op. 32 nr 2
F. Chopin- nokturn op. 72 nr 1
J. Sibelius- Valse Triste
C. Debussy- preludium nr 4 zeszyt pierwszy
C. Debussy- preludium nr 6 zeszyt drugi
Scriabin- 3 utwory op. 2
Granados- Allegro de Concierto
Dodatkowo kolędy: Gdy śliczna panna, cicha noc
NIEDZIELA 15.12
POCZET KRAKOWSKIEJ CHORĄGWI HUSARSKIEJ (dzieci 5-11 lat)
9:00 – 17:00 Obóz Pocztu Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
12:00 – 13:00 Kopie jako broń i symbol potęgi husarii – warsztaty dla dzieci*
14:00 – 15:00 List przypowiedni króla na zaciąg wojsk husarskich – warsztaty piśmiennicze – warsztaty dla dzieci*
TEATR TAK * (dzieci od 3 lat)
10:00 – 11:30 Śmieciaki ratują świat
13:00 – 14:30 Świąteczny koncert piosenek animacyjnych
WARSZTATY PLASTYCZNE
11:00 – 12:30 GRUPA I
Papierowe cuda (dzieci od 7 lat)
11:30 – 13:00 GRUPA II
Warsztaty z ceramiki – Popiersie króla i królowej (od 4 lat)
13:00 – 14:30 GRUPA III
Pyszne, piękne i błyszczące (dzieci od 7 lat)
WYSTĘPY MUZYCZNE
11:00 Anna Holovenko – fortepian
Chopin – Nokturn op.9 #1 b-moll
M.Ravel- Sonatina
R. Schumann – Sceny dziecięce
M.Leontowicz „Szczedryk” aranż. J. Juszkiewicz
Kolędy polskie
13:00 Duet: Krzysztof Katana – skrzypce, fortepian
Piotr Mitka – skrzypce, gitara, ukulele
Fortepian
Suita tematów filmowych i serialowych (m. in. Klan, Rodzina zastępcza, Czarne chmury, Stawka większa niż życie, Czterej pancerni)
Moon River z filmu Śniadanie u Tiffany’ego
Skrzypce/fortepian
Kolorowy wiatr z filmu Pocahontas
My heartwill go on z filmu Titanic
Walc Barbary z serialu Noce i dnie– Waldemar Kazanecki
All of Me – John Legend
Ojciec chrzestny – Nino Rota
O sole mio
Por unacabeza z filmu Zapach kobiety
Ukulele
Shotgun – George Ezra
Gitara/skrzypce
Isn’tshelovely – Stevie Wonder
CanYouFeel The Love Tonight z filmu Król Lew
Kolędy: Wśród nocnej ciszy, Cicha Noc