Warsztaty teatralne dla dzieci

📅 sobota 05.10.2013 do niedziela 27.10.2013
Warsztaty teatralne dla dzieci
1. Uczymy się Teatru.

dla dzieci szkół podstawowych (klasy 0-3)
liczba grup: 2
liczba zajęć: 6
czas trwania pojedynczych zajęć: 4 godziny
terminy: kolejne soboty września i października 2013 r.: 21 i 28 września, 5, 12, 19, 26 października
cena karnetu: 330 zł
Ze względu na duże zainteresowanie w zeszłym roku, cykl będzie powtórzeniem zajęć z 2012 r. Rozpoczniemy je od wycieczki po budynku i poznania teatru jako instytucji z całym zapleczem i „tajemniczymi miejscami" (np. pracownie malarska, krawiecka i charakteryzatornia). Jedna z lekcji odbywać się będzie w garderobie i rekwizytorni. Za kulisami dzieci będą miały okazję do spotkania z pracownikami obsługi sceny, takimi jak: sufler, inspicjent, scenograf czy reżyser. Tę część warsztatów zakończy „Dzień z próby", czyli spotkanie z aktorami Teatru Syrena. Dzieci podglądają próbę, którą aktorzy przygotowują z myślą o uczestnikach warsztatów i włączają ich w proste zadania sceniczne.
Od tego momentu rozpoczyna się właściwy warsztat aktorski – ćwiczenia oddechowe, zadania dykcyjne, zabawy onomatopeiczne, wspólne czytanie i praca nad rolą. W trakcie tej części warsztatu dzieci nabywać będą wiedzę o technikach teatralnych, kulturze słowa, warsztacie aktorskim a także o animacji lalkami.
Nasze warsztaty adresujemy do uczniów szkół podstawowych – klasy 0-3. U dzieci w tym wieku kształtują się i doskonalą umiejętności związane z czytaniem, pisaniem i poprawnym mówieniem. Warsztaty teatralne – w tym z zakresu kultury żywego słowa, mogą być atrakcyjnym uzupełnieniem procesu dydaktycznego. Dodatkowo, na tym etapie rozwoju dzieci rozpoznają swoje pasje, zainteresowania i mocne strony. Dlatego chcemy, by warsztaty teatralne zjednywały dla Teatru przyszłych teatromanów oraz utalentowanych aktorów! Edukacja teatralna i wykorzystywanie technik teatralnych wspaniale aktywizuje i umacnia naturalną potrzebę uczestnictwa w kulturze.

2. Tworzymy Teatr.
dla dzieci szkół podstawowych (klasy 0-3)
liczba grup: 2
liczba zajęć: 6
czas trwania pojedynczych zajęć: 4 godziny
terminy: kolejne niedziele września i października 2013 r.: 22 i 29 września, 6, 13, 20, 27 października
cena karnetu: 330 zł
Warsztaty teatralne „Tworzymy Teatr" zostały stworzone z myślą o uczestnikach zeszłorocznej edycji, ale zapraszamy do udziału w nich wszystkich chętnych. Pozwalają wnikać głębiej w strukturę teatru. Planujemy m.in. etiudy aktorskie, próby scenograficzne i reżyserskie; zajęcia z choreografami i tancerzami; zajęcia z wykładowcami Akademii Teatralnej w Warszawie. I bynajmniej nie oznacza to, że nie będziemy się przy tym bawić!!! Przygotowujemy m.in. absolutnie nowatorskie warsztaty tworzenia „magic box-u", teatru cieni; nie zabraknie też spotkania z waszymi ulubionymi aktorami Teatru Syrena i innych niespodzianek.
W przygotowaniu znajduje się ponadto cykl warsztatów „Teatralna szkoła" (również w ramach programu „Uczymy się Teatru"), które będą odbywać się w dni powszednie we wrześniu i październiku 2013 r. Cykl powstaje z myślą o grupach zorganizowanych, np. klasach 0-3 szkół podstawowych.
Serdecznie zapraszamy

Rezerwacja karnetów:
pn.-pt. 9-16, tel.22 10 11 613, 22 10 11 616,
22 10 11 609, 22 10 11 624,

bilety@teatrsyrena.pl

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
 

Polecamy