Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Warsztaty rodzinnego muzykowania: Bajka o Kopciuszku

Polska Filharmonia Bałtycka
🗺 mapa
📅 niedziela 17.03.2024
🎫 19zł
Warsztaty rodzinnego muzykowania: Piraci z Karaibów – krab Edward szuka pereł
W roli głównej Kopciuszek i jego kryształowe pantofelki, a w tle karoca, bal, zegar wybijający północ. Jednak także niedobre siostry i macocha zagoszczą w naszej bajce zagranej na skrzypcach przez dziecięcą orkiestrę. Będzie ona grać tak długo, aż królewicz odnajdzie swą ukochaną.

Pssst! Podczas warsztatów plastycznych stworzycie własne skrzypeczki.

Sale Biała i Dębowa

Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Czego możecie się spodziewać w te niedzielne przedpołudnia? Podczas każdego spotkania:

• umuzykalnianie, gra na instrumentach, śpiewanie i taniec
• bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna
• warsztaty plastyczne

Zależy nam na tym, aby nasi mali Melomani możliwie jak najszybciej mieli możliwość naturalnego kontaktu z muzyką, muzykami, instrumentami i ich brzmieniem, a także aby w Filharmonii czuli się jak u siebie. Muzyka ma ogromny, korzystny wpływ na rozwój dziecka. Chcemy więc zachęcać rodziny do tego, aby muzykowanie było obecne w każdym domu, a rodzicom zasugerować mnóstwo muzycznych aktywności z dziećmi na co dzień.

Zajęcia prowadzi Dorota Pawlus, która odpowiada również za kierownictwo artystyczne, scenariusze, teksty bajek i pomysły plastyczne realizowane podczas każdego spotkania. Jest flecistką, muzykiem orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej od 2006 roku, także certyfikowanym trenerem metody Pomelody – Power of Melody. Zajmuje się edukacją muzyczną i artystyczną dzieci i młodzieży. Idea wychowania przez sztukę jest jej szczególnie bliska.

Wiek: do 5 lat
Czas trwania: ok. 50 min.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent