Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Latanie dla każdego

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
🗺 mapa
📅 sobota 09.03.2024
warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Zapraszamy na warsztaty kreatywne w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
Na warsztaty obowiązują zapisy w Dziale Edukacji: 32 281 82 94, w. 127.

WARSZTATY DLA DZIECI (6–12 LAT)

9 marca 2024 (sobota), godz. 12.30
Latanie dla każdego
prowadzi: Marek Ryś
wstęp: 14 zł
Od zarania dziejów człowiek chciał się wzbić w powietrze i dorównać ptakom. Na naszych zajęciach nie dość, że każdy zbuduje własny samolot, to jeszcze będzie mógł zmierzyć się z innymi w Wielkich Zawodach Lotniczych w kategoriach „Najdłuższy lot” i „Najefektowniejsza akrobacja”. Emocje i satysfakcja gwarantowane – także dla rodziców, którzy niewątpliwie zechcą kibicować swoim pociechom.

23 marca 2024 (sobota), godz. 12.30
Radosne świętowanie – warsztaty robienia palm wielkanocnych
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
wstęp: 14 zł
Czym byłby wiosenny, świąteczny czas bez palm wielkanocnych? Podczas warsztatów poznacie różne radosne sposoby celebrowania Świąt Wielkanocnych, odkryjecie te znane i mniej znane tradycje naszych przodków, a na koniec wykonacie swoją własną palmę.

6 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Kamuflaż na dinozaura
prowadzą: Marek Ryś i Anna Rak
wstęp: 14 zł
Dzięki tym warsztatom nie tylko dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o dinozaurach i zobaczycie skamieniałe kości prehistorycznych istot, ale ponadto każdy będzie mógł zamienić się w niemal prawdziwego dinozaura i śmiało wkroczyć w świat sprzed milionów lat. Razem stworzymy specjalny kostium, który, chociaż skromny, zmieni nas w prehistoryczne jaszczury.

20 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Jak zostać dworzaninem lub damą dworu?
prowadzi: Cecylia Jańczuk
wstęp: 14 zł
Zajęcia przeniosą nas na dwór legendarnego króla Artura. Dowiecie się, jakie panowały tam obyczaje, jakie wartości motywowały życie dworskie, czym się tam zajmowano, a nawet – na jakie rozrywki można było liczyć. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznają teorię, ale również będą mieli okazję wziąć udział w jednej z przygód rycerzy Okrągłego Stołu, a w jaki sposób – dowiedzą się już na zajęciach.

27 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Miodem pachnące – warsztaty robienia świec woskowych
prowadzi: Marek Kulawik – „Moje pszczoły”
wstęp: 35 zł (obowiązuje przedsprzedaż biletów)
To warsztaty rodzinne, na których poznacie tajniki tworzenia ekologicznych świec z wosku i krok po kroku wykonacie je samodzielnie. Podczas prac będzie można ponadto dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z pszczołami i zawodem pszczelarza, a stworzone własnoręcznie arcydzieła świetnie nadadzą się na prezent dla kogoś bliskiego.

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

16 marca 2024 (sobota), godz. 12.30
Warsztaty zdobienia jajek metodą woskową
prowadzi: Izabella Terlecka-Synowiec
wstęp: 35 zł (obowiązuje przedsprzedaż biletów)
Podczas naszych świątecznych warsztatów będziecie mogli własnoręcznie wykonać wielkanocne jajko metodą tradycyjną, jaką jest malowanie woskiem. Technikę batikową, zwaną także woskową, uznaje się za najstarszą na Słowiańszczyźnie. W Polsce najbardziej znana była ona na wschodnich terenach, a obecnie zdobienie jajek woskiem jest popularne również na Śląsku. Zajęcia poprowadzi Izabella Terlecka-Synowiec – instruktorka plastyki i rękodzieła artystycznego.

13 kwietnia 2024 (sobota), godz. 12.30
Etnotorby – warsztaty zdobienia metodą filcowania
prowadzi: Magdalena Pospieszałowska
wstęp: 35 zł (obowiązuje przedsprzedaż biletów)
Podczas warsztatów poznacie technikę filcowania na sucho. Filcowanie to nie tylko doskonały sposób na pobudzanie czy rozwijanie własnej kreatywności i zdolności manualnych, ale także świetna metoda na odprężenie się i odpoczynek od natłoku codziennych zajęć. Za inspiracje posłużą wzory ze strojów rozbarskich, a własnoręcznie wykonana torba będzie niewątpliwie dodatkiem, który zagwarantuje dumę i zachwyt otoczenia.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent