Warsztaty dla dzieci  w MNK – Ćwiczenia z wyobraźni

Warsztaty dla dzieci w MNK – Ćwiczenia z wyobraźni

Klasztorek w oddziale MNK Muzeum Czartoryskich (ul. Pijarska 15)
🗺 mapa
📅 niedziela 10.12.2023
🎫 30zł
Warsztaty dla dzieci w MNK - Ćwiczenia z wyobraźni
Każdy przechowywany w muzeum zabytek skrywa swoją własną historię, nie zawsze nam dostępną. Ich tajemniczość często nas przyciąga – każe nam uruchomić wyobraźnię i zobaczyć niezwykły przedmiot w roli bohatera opowieści rodem z naszej głowy.

Podczas zajęć pełna iście baśniowych przedmiotów kolekcja prezentowana w Klasztorku Książąt Czartoryskich stanie się punktem wyjścia do treningu wyobraźni. Co może łączyć fragment zielnika z dawnych lat, krzesło znanego twórcy i groźną przyłbicę? Przekonamy się, tworząc wspólnie ruchowe opowieści o przedmiotach znajdujących się w przestrzeniach wystawy, ucząc się przy tym pracy w grupie i poznając różnorodną kolekcję prezentowaną w muzeum.
Zachęcamy, żeby na zajęcia ubrać się jak najwygodniej.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Klasztorku w oddziale MNK Muzeum Czartoryskich (ul. Pijarska 15). Rozpoczęcie: dziedziniec w MNK Muzeum Czartoryskich.

Bilet: 30 zł
Możliwość zakupu biletów on-line oraz w kasie oddziału przed rozpoczęciem zajęć, jeśli będą wolne miejsca.
Bilety w sprzedaży od 18 września 2023

Ćwiczenia z wyobraźni. Warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat
26 listopada 2023, godz. 12.15 – 13.15
10 grudnia 2023, godz. 12.15 – 13.15
W każdym z tych dni zajęcia odbędą się według tego samego scenariusza – zapraszamy w jednym wybranym terminie.

Prowadzenie: Ewa Kalita-Garstka – tancerka i choreografka. Pracuje jako koordynatorka wystaw w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prowadzi zajęcia z tańca oraz metod Pilates i Stretching. Podczas pracy w Muzeum odkryła, że przestrzenie wystawiennicze mogą stać się łącznikiem między różnymi dziedzinami sztuki. Poprowadziła cykl warsztatów taneczno-improwizacyjnych do wystawy “Moc natury. Henry Moore w Polsce”, stworzyła też scenariusz i główne choreografie do oprowadzania tanecznego po wystawie “Idzie młodość. I Grupa Krakowska”.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie