Warsztaty Całociało! dla dzieci. TańczyMY na Taczaka

Stanisława Taczaka 8 mapa

sobota 31.07.2021

20

Warsztaty Całociało! dla dzieci. TańczyMY na Taczaka

W ramach Laboratoriów Twórczych: tańczyMY na Taczaka! – cyklu letnich warsztatów, będących wakacyjną podróżą przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem, przygotowaliśmy osobną propozycję dla najmłodszych.

Są to warsztaty Całociało!, które poprowadzą Aniela Kokosza, Paulina Giwer – Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, tworzące kolektyw Kolekttacz, który w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką.

Pomysłodawczynie warsztatu zapraszają do swobodnego bycia „tu i teraz” – do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji i skojarzeń.

W trakcie warsztatu CałoCiało! pragniemy zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające takie jakie są.

Ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym możemy lepiej zaznajomić się z naszym ciałem – przybliżyć do niego świadomie.

Nasze działania są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.

Postaramy się udowodnić, że ruch niejednokrotnie wymyka się stereotypom i normom, odbywa się daleko od sceny, w codzienności, dotyczy zewnętrza i wnętrza każdego z nas, niezależnie od wieku. Może być chaotyczny i ustrukturalizowany jednocześnie.Towarzyszą nam założenia niezaprogramowanej na siłę interakcji, wielozmysłowości, współtworzenia.

Podczas warsztatu podkreślimy wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie.Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będziemy przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce.

 

Zajęcia odbędą się według następującego harmonogramu:

31/07/2021 10:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)

12:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)

01/08/2021 10:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)

12:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)

 

Zajęcia odbędą się w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.

Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl.

Prosimy o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów.

Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

KolektTacz powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Do tej pory, zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz”, stworzyły spektakl „Frajda, Granda, Bzik” (premiera 1.07.2021, produkcja: Art Fraction Foundation). Stale prowadzą projekt „Teatr Społeczny – strategie przetrwania” w CK Zamek w Poznaniu, realizują warsztaty w ramach „Kultury Dystansu” na poznańskim Łazarzu i półkolonie artystyczne Lato w Teatrze 2021 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca. Współpracują z choreografką i badaczką Izabelą Chlewińską.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:taniecteatrwarsztaty