Weleda
Weleda Baby

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w ramach cyklu Lato w Pawilonie: Kolory lata

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Współczesne
🗺 mapa
📅 sobota 27.07.2024
🎫 5zł
Wakacyjne warsztaty dla dzieci w ramach cyklu Lato w Pawilonie: Kolory lata
Pawilon Czterech Kopuł„Lato w Pawilonie: Kolory lata” – cykl spotkań dla dzieci w wieku 6–10 lat.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie muzeum. Zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 81 (w przypadku rezygnacji prosimy o informację).

❧ Lipiec 2024

23 lipca, g. 11:00 — Czy koty lubią pomarańcze?
Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk
Kot w pomarańczach? Tak, to nowy gość, który zamieszkał w Pawilonie Czterech Kopuł. Dzieło grupy Luxus będzie dla nas punktem wyjścia do poznawania niezwykłych dzieł tej wrocławskiej grupy artystycznej. Na warsztacie zastanowimy się, w jakich innych pomarańczowych rzeczach możemy sportretować luksusowe koty.

27 lipca, g. 11:00 — Fioletowy
Prowadzenie: Dominika Chochołowska-Bocian
Warsztatową przygodę zaczniemy pod okiem Alberta Einsteina, przedstawionego w fiolecie przez Wojciecha Fangora. Poszukamy też tego niezwykłego koloru w twórczości Marii Jaremy i wspólnie stworzymy własne małe laboratorium plastycznej ekspresji. Niech zadzieje się magia! Wspólnie odkryjmy tajemnicę tworzenia!

30 lipca, g. 11:00 — Niebieski
Prowadzenie: Barbara Przerwa
Niebieski kolor płynie, szumi, bulgocze i mruczy. Niebieski kolor hałasuje! Jak namalować te wszystkie dźwięki? Może nam pomoże morze, wodospad i leśny strumień. Zapraszamy do malowania odgłosów przyrody w niebieskim kolorze.

❧ Sierpień 2024

6 sierpnia, g. 11:00 — Sny w kolorze różowym
Prowadzenie: Agata Iżykowska-Uszczyk
Czy możemy śnić łakomie? Jakie są nasze sny, gdy głowy są pełne marzeń? Czy możemy śnić przez różowe okulary? Praca Marii Pinińskiej-Bereś „Łakome sny” będzie dla nas punktem wyjścia do rozmowy o snach. W części warsztatowej wykonamy własne miękkie „przystanki do śnienia”.

10 sierpnia, g. 11:00 — Czerwony
Prowadzenie: Dominika Chochołowska-Bocian
Czerwony to miłość, pasja, energia, witalność, odwaga, gniew, ogień, żar, ciepło. Punktem wyjścia do przygody z czerwienią będzie ogromny obraz Leona Tarasewicza. Następnie wybierzemy się na krótką wycieczkę do zakątku Eugeniusza Geta-Stankiewicza i Mariana Bogusza.

20 sierpnia, g. 11:00 — W Twoim ulubionym kolorze
Prowadzenie: Justyna Oleksy
Masz swój ulubiony kolor? Nie mów od razu! Może podpowiesz kolorem swojego ubrania? Może twoje oczy mają taki kolor? Może przyniesiony przez ciebie na warsztaty owoc albo przedmiot? Zaczniemy od rozpoznania tego, kto co lubi w kolorach najbardziej i jak układają się nasze wybory na kole barw. Poszukamy podobnych układów w obrazach na wystawie, a potem stworzymy własne. Te zajęcia będą miały taki kolor, jaki sobie wymarzysz. Im więcej nas będzie, tym bardziej kolorowe będą nasze warsztaty.

24 sierpnia, g. 11:00 — Czarny
Prowadzenie: Dominika Chochołowska-Bocian
Czerń to moc, elegancja, minimalizm i siła. W wielu mitologiach i religiach czerń jest kolorem bogów podziemi, demonów i innych nadprzyrodzonych istot. Tym razem zatrzymamy się przy pracach Alfonsa Mazurkiewicza i Zdzisława Beksińskiego, a naszą inspiracją będzie nie tylko kolor, ale też faktura obrazu! Na chwilę zamkniemy nawet oczy i zaczniemy tworzyć tylko w oparciu o to co czujemy pod opuszkami palców.

817 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent