Wakacje z barankami – filmowy poranek dla dzieci w ramach Letniego Taniego Kinobrania

Kino Pod Baranami mapa

niedziela 21.08.2022

14

Wakacje z barankami - filmowy poranek dla dzieci w ramach Letniego Taniego Kinobrania

Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na wakacyjną odsłonę popularnego cyklu niedzielnych poranków filmowych – Baranki Dzieciom – w ramach 16. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. W niedzielę 21 sierpnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się rezolutny psiak Reksio, a po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych.
 
Wśród wydarzeń towarzyszących festiwalowi Letnie Tanie Kinobranie znalazła się także propozycja skierowane do najmłodszych widzów. W ramach wakacyjnej odsłony cyklu Baranki Dzieciom, która odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 11.00, maluchy przypomną sobie przygody wesołego kundelka Reksia i jego podwórkowych sąsiadów. Bajka zostanie zaprezentowana w odrestaurowanej cyfrowo wersji. Seans zwieńczą rozwijające wyobraźnię warsztaty plastyczne, które poprowadzi Joanna Żyłowska. Powstałe w ich trakcie prace zostaną wyeksponowane w specjalnej galerii.

Każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

W sprzedaży dostępny jest Mój Kinowy Pamiętnik – kolorowy notesik, idealny do spisywania wspomnień z wizyt w Kinie Pod Baranami.

Letnie Tanie Kinobranie to trwające niemal dwa miesiące wakacyjne święto kina. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest KALEJDOSKOP, czyli – z greckiego – „patrzenie na piękne obrazy”. Jak zmieniające się szkiełka w kalejdoskopie, tak różnorodne są filmy w programie imprezy. Kalejdoskop barw, zjawisk, postaci, zdarzeń – to tematy poszczególnych tygodni.

BILETY: 14 zł

PROGRAM:

niedziela, 21 sierpnia, g. 11.00
REKSIO – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

REKSIO DETEKTYW
Reksio tropi złodzieja jaj z kurnika. Odnajduje jamę lisa, który wykrada jaja, wsadza je do inkubatora i w ten sposób ma stale świeże kurczęta. Reksio uwalnia pisklęta i doprowadza je do kury-matki.

REKSIO I JAMNIK
Sympatyczny i wrażliwy jamnik staje się na podwórku przedmiotem kpin. Reksio broni swojego kolegi. Tymczasem jamnik skutecznie przepędza zakradającego się na podwórko lisa. Fakt ten przynosi mu uznanie wszystkich.

REKSIO I KOGUTY
Na podwórku panoszy się kogut. Reksio sprowadza więc koguta z sąsiedniego podwórka, żeby nauczył moresu aroganta. Sprowadzony interwent wprowadza terror wśród zwierząt, pokonuje nawet samego Reksia.

REKSIO I NOŚNA KURA
Reksio ma kłopoty z kurą, która znosi jajka w różnych częściach podwórka. Nie może się jej pozbyć, bo to najlepsza nioska w całym gospodarstwie. Reksio dochodzi do wniosku, że lepiej samemu zbierać porozrzucane jaja.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska – projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z miłości do natury tworzy eko plakaty. Działa pod szyldem Joanna.wytwory.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:filmwakacje