Wakacje w Centralnym Domu Technologii

czwartek 15.07.2021 do czwartek 29.07.2021

Wakacje w Centralnym Domu Technologii

Wakacje − idealny czas by poznawać nowe technologie!

Nowości na wakacje prezentuje Centralny Dom Technologii (CDT), który specjalizuje się w edukacji technologicznej. Warto zadbać o to, aby w ich trakcie nie zabrakło różnorodnych aktywności – w tym także tych umożliwiających kształtowanie nowych umiejętności i wspólnego poznawania świata.

Wśród kursów i szkoleń, które CDT oferuje zarówno w formie stacjonarnej jak i online, wyjątkowe są Warsztaty Rodzinne.

Warsztaty rodzinne – wspólna zabawa i nauka w wakacje

W warsztatach aktywnie biorą udział i wspólnie pracują opiekunowie z dziećmi od 7 roku życia. Wszystkie zajęcia realizowane są z wykorzystaniem metodologii STEAM.

Kursy prowadzone metodą STEAM tym różnią się od innych kursów na rynku, że planowane są i układane w zupełnie inny sposób niż zajęcia szkolne– w STEAM-ie najważniejszy jest proces. Gdy uczestnicy zaczynają na naszych zajęciach tworzyć gry, programy dla robotów lub modele 3D, to zaczynają interesować się danym tematem, zagadnieniem lub problemem w naturalny sposób. Zdobyta wiedza, umiejętności i kompetencje pochodzą zatem wprost z ciekawego i angażującego zadania lub rozwiązanego przez uczestników problemu. – mówi Zbigniew Bujak, edukator CDT.

Do wyboru w ramach Warsztatów Rodzinnych są dwa tematy twórczo-technologiczne – „Park naszych marzeń” oraz „Wyprawa robotów”.

Podczas pierwszego z nich uczestnicy wspólnie tworzą projekt idealnego parku, który potem przekładają na własny model 3D. Warsztaty prowadzone są od etapu badania potrzeb przez projektowanie techniczne, aż po produkcję prototypu proponowanego rozwiązania. Uczestnicy zobaczą też na żywo jak powstaje model na drukarce 3D.

Drugi z warsztatów, czyli Wyprawa robotów to przygoda z sympatycznymi robotami edukacyjnymi, z którymi uczestnicy zajęć nauczą się komunikować. Poprzez swobodną zabawę każdy programuje i kieruje robotem na trasie wokół toru przeszkód. W trakcie zajęć edukator zaprosi uczestników do rozmów o nowych technologiach, w tym o sztucznej inteligencji w robotyce.

Na oba warsztaty można się zapisać, wypełniając formularz.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w małych grupach w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie.

______________________________________

Centralny Dom Technologii to przestrzeń edukacji technologicznej, oferująca interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych. Centralny Dom Technologii gromadzi także społeczność skupiającą entuzjastów nowych technologii, technologicznych wizjonerów, liderów i aktywistów. W CDT prezentowane są cykliczne wystawy tematyczne dotyczące najnowszych technologii. Inicjatorem Centralnego Domu Technologii jest Polski Fundusz Rozwoju

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie