W sześć koncertów dookoła świata

Data wydarzenia: poniedziałek 12.03.2012

Jak na pewno pamiętacie, ani Dziadek Rytmus (Sławek Rokita), ani Kuzynka Klawiaturka (Renata Żełobowska-Orzechowska) nie lubią, gdy Babcia Melodia (Anna Sokołowska) zaczyna planować nową wyprawę do dalekich krajów i upiera się przy tym, aby wykorzystać jako środek lokomocji kapsułę przemieszczeń. Nasi przyjaciele chcieliby tym razem udać się do Afryki, w głąb tajemniczego Czarnego Lądu.

Plany te są ściśle związane z otrzymaniem tajemniczej przesyłki, a w niej zaproszenia na wielką wyprawę, której celem jest ratowanie biednego, małego zaginionego słonia! Niezwykła to propozycja, a że cała trójka kocha przygody, podróże i zwierzęta, więc natychmiast podjęto przygotowania do wyprawy. Możemy tylko wspomnieć, że sprawdzą się najgorsze przewidywania Dziadka i Kuzynki i że kapsuła wyląduje w całkiem innym, niż planowano, miejscu, a mianowicie gdzieś na Dalekim Wschodzie. Nie martwmy się tym jednak – wszystko dobrze się skończy. Na egzotycznym targowisku nasza dzielna trójka spędzi trochę czasu z wesołymi arabskimi dziećmi (Formacja Mini Sihir ze Studia Tańca Sihir – choreografia przygotowana przez Rozalię Walochę), spotka się także z legendarnym Ali Babą (w tej roli znakomity solista Opery Krakowskiej – Przemysław Firek). A że celem podróży jest przecież Czarna Afryka, więc nasi podróżnicy wyruszą tam karawaną, pod opieką Ali Baby i grupy zaprzyjaźnionych z nim rozbójników (Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej pod kierunkiem Lidii Matynian).
Nie zdradzając przedwcześnie wszystkich planów podróży, możemy tylko zapewnić, że będzie to podróż niezwykła. Nie codziennie przecież można tańczyć z dziećmi w murzyńskiej wiosce (Zespół Baletowy Releve przy MDK im. K.I. Gałczyńskiego, przygotowany przez Magdalenę Żmudę) czy spotkać szamana – afrykańskiego czarownika (Gwidon Cybulski), który pokaże nam niezwykłe instrumenty o tajemniczych nazwach – balafon, ngoni, zanza, bębny djembe… Miejmy tylko nadzieję, że w natłoku niezwykłych wrażeń nasi podróżnicy nie zapomną o głównym celu wyprawy, czyli o znalezieniu biednego zagubionego słonika (w którego wcieli się tubista – Łukasz Labusga).
Na tę niezwykłą muzyczną wyprawę zapraszamy młodych podróżników w poniedziałek  12 marca. Do zobaczenia na szlaku karawan!

poniedziałek, 12 marca o godz. 9.00, 11.00 i 13.00
Sala Filharmonii

W y k o n a w c y :

Anna Sokołowska, Sławomir Rokita – scenariusz i prowadzenie
Renata Żełobowska-Orzechowska – kierownictwo muzyczne, fortepian

Mateusz Bień – projekcje multimedialne

Gwidon Cybulski – instrumenty Czarnej Afryki
Łukasz Labusga – tuba
Przemysław Firek – bas

Studio Tańca SIHIR – Formacja MINI SIHIR
(Rozalia Walocha – przygotowanie choreograficzne)

Zespół Baletowy RELEVE przy MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie
Magdalena Żmuda – opieka artystyczna

Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej
Lidia Matynian – dyrygent
Danuta Ząbek – akompaniament

BILETY: 15 zł

Kasa biletowa:
wt. – czw.. w godz. 11 – 14, 15 – 19
pt. 11-14, 15-19.30
sob. – na godzinę przed koncertem.

Rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni i Marketingu – tel. +48 (12) 429 13 45
widownia@filharmonia.krakow.pl

W sześć koncertów dookoła świata

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Filharmonia Krakowska ma swój znaczący udział w ożywieniu życia kulturalnego Krakowa. Swą obecną, wysoką pozycję artystyczną dokumentuje przede wszystkim bieżącą działalnością koncertową. Obok cotygodniowych koncertów symfonicznych, organizuje imprezy w historycznych obiektach Krakowa (Zamek Królewski na …

Więcej

Adres:

ul. Zwierzyniecka 1
31 - 103 Kraków


Kontakt:

(012) 422 94 77 wew. 16, (012
sekretariat@filharmonia.krakow.pl
http://www.filharmonia.krakow.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także