W rytmie pałacowych melodii – warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Muzeum Miasta Łodzi, Ogrodowa 15 mapa

niedziela 30.01.2022

7

W rytmie pałacowych melodii – warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina

Jak powstaje muzyka? Czym właściwie jest dźwięk i w jaki sposób osoba uderzająca w klawisze fortepianu wydobywa z niego piękną melodię? Choć artyści często są stawiani na przeciwnym do naukowców biegunie, muzyka ma zadziwiająco dużo wspólnego z naukami ścisłymi takimi jak matematyka lub fizyka.

Uczestnicy styczniowej Akademii Małego Łodzianina odkryją, jak mocno połączone są te zagadnienia. Zajrzymy do wnętrza fortepianu, odkryjemy tajemnicze działanie polifonu i dowiemy się, dlaczego Artur Rubinstein twierdził, że muzyka jest jego szóstym zmysłem. Nie zapomnimy też o kreatywnych zabawach ruchowych z elementami rytmiki, które pozwolą nam rozwijać nasze muzyczne zainteresowania.

 

Prowadzenie: Antonina Pawłowska, Michalina Życzyńska

Bilety: 7 zł/os., 10 zł/ 2 os., 15 zł/ 3 os.

Zapisy: 692 926 319, 42 307 13 82, edukacja@muzeum-lodz.pl

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Limit: zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Miasta Łodzi logo

Muzeum Miasta Łodzi

Muzeum upowszechnia wartości kulturalne, artystyczne i estetyczne, kształtuje wrażliwość poznawczą, informując o gromadzonych zbiorach i umożliwiając kontakt z nimi. Uczenie przez przyjemność oraz przebywanie w nieco archaicznym, „starożytnym” otoczeniu, pełnym tajemnic, wzbudza w młodych ludziach …

Więcej

Adres:

ul. Ogrodowa 15
91-065 Łódź


Kontakt:

42 254 90 00
muzeum@muzeum-lodz.pl
http://www.muzeum-lodz.pl
facebook