VII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli mapa

niedziela 05.06.2016

Wstęp wolny dla osób z dziećmi.

Rytm-w-sztukach-70x100-cm Dzień DZiecka Żelazowa Wola

Łączy muzykę, taniec, rzeźbę, architekturę, literaturę, przyrodę i wiele aspektów życia. Rytm, podstawowe pojęcie w sztuce i jeden z wątków wystawy czasowej w oddziale Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, to temat przewodni VII edycji Dnia Dziecka w Żelazowej Woli. Zapraszamy na artystyczne, rodzinne święto, które spędzimy z wybitnymi artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki.

 

Rytm w sztukach

5 czerwca 2016 w godz. 10.00-17.00

 

Z dr Leszkiem Lorentem z Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie odbędziemy, zagramy na egzotycznych instrumentach takich jak damaru czy krotale oraz dowiemy się jak perkusyjną podróż do najdalszych zakątków świata wykonać instrument z przedmiotów codziennego użytku.

Rytm wytańczymy z Marią Stokłosą, tancerką i choreografką, przewodniczącą Rady Programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca, stypendystką MKiDN, współpracującą z najwybitniejszymi artystami z całego świata, która stworzyła m.in. taneczne interpretacje do muzyki Chopina czy Lutosławskiego.

Dr Rafał Rychter, prodziekan Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, odtworzy pracownię rzeźbiarską, w której przyjrzymy się procesowi twórczemu artysty oraz wykonamy mały szkic postaci z gliny, zaś Aleksandra Mazurkiewicz z Pracowni Medalierskiej oraz ASP stworzy z uczestnikami warsztatu podobiznę Fryderyka Chopina techniką medalierską.

Zachęcamy do przybycia także rodziców niemowlaków. Po raz kolejny zaproponujemy warsztaty umuzykalniające wg metody Gordona prowadzone przez Anitę Wleklińską, autorkę audycji i prowadzącą koncerty dla najmłodszych.

W modernistycznym parku otaczającym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina przeprowadzimy grę terenową z nagrodami poświęconą rytmom w przyrodzie, zaś rodzice będą mogli wysłuchać porad architekta krajobrazu Jakuba Botwiny, który opowie jak zaprowadzić rytm w ogrodzie przydomowym. Nie zabraknie również wspólnego sadzonkowania.

Rytm odkryjemy także w dziełach Witolda Lutosławskiego i Juliana Tuwima. Do wierszy poety kompozytor stworzył piosenki, które staną się punktem wyjścia do ćwiczeń aktorskich prowadzonych przez Jolantę Denejko, reżyserkę współpracującą z różnymi scenami teatralnymi i autorkę wielu warsztatów dla dzieci. Finałem będzie recital fortepianowy, na którym usłyszymy m.in. „Rzeczkę” i Ptasie plotki”, które w pięknym parku powstałym na cześć Fryderyka Chopina zabrzmią wyjątkowo.

Usłyszymy ponadto recitale Krzysztofa Książka, laureatów 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni oraz koncerty uczniów szkoły muzycznej.

Wstęp wolny dla osób z dziećmi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie

Kasy biletowe, w tym rezerwacja biletów grupowych poniedziałek-niedziela 11.00-20.00 tel.: +48 22 44 16 251, 252, 272 e-mail: bilety@chopin.museum Sprawy ogólne (sekretariat) poniedziałek-piątek 8.30-16.30 tel.: +48 22 44 16 274 e-mail: biuro@chopin.museum Kolekcja poniedziałek-piątek 8.30-16.30 tel.: +48 22 44 16 268 e-mail: muzeum@chopin.museum GODZINY OTWARCIA wtorek-niedziela 11.00-20.00 Muzeum nieczynne poniedziałki 24, …

Więcej

Adres:

Pałac Ostrogskich (Pałac Gnińskich)
ul. Okólnik 1, 00-368 Warszawa


Kontakt:

+48 22 44 16 251, 252, 272
bilety@chopin.museum
http://www.chopin.museum
facebook

ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dzieckamuzeum