Zapraszamy do Klockowni!
UD

Velo Huta 2024 – Szlak tu trafia!

start: Aleja Róż
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024 do niedziela 19.05.2024
Velo Huta 2024 – Szlak tu trafia!
Pokazy reprezentantów Polski w sportach wrotkarskich, rower produkujący bańki mydlane, kapela grająca na instrumentach dętych i mobilny pumptrack – to tylko kilka smaczków tegorocznego Velo Huta. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta już po raz czwarty zaprasza na wielkie rowerowe święto otwierające nowy sezon! Spotykamy się 18 maja na Alei Róż, skąd ruszymy kolorową paradą do skateparku na Plantach Mistrzejowickich. Tam zaplanowaliśmy piknik z długą listą widowiskowych atrakcji.

W radosny klimat imprezy wprowadzać nas będzie od samego początku kapela Dirty Horns – spodziewajcie się prawdziwej muzycznej uczty z instrumentami dętymi w rolach głównych! Muzycy rozgrzeją nas przed startem parady, w samej paradzie pojadą, a podziwiać będzie ich można także na pikniku.

Trasa parady przebiegnie ulicami Żeromskiego, Obrońców Krzyża, dalej przez rondo Hipokratesa, ulicę Mikołajczyka, rondo Piastowskie, ulicę Piasta Kołodzieja, Kleeberga, aż do Plant Mistrzejowickich. W paradzie rowerowej wezmą udział nasi cyrkowcy z Klubu 303 i rolkarze – zapraszamy nie tylko na dwóch kółkach! Na miejscu pikniku będzie można zostawić rower na ogrodzonym parkingu, a przez wszystkie atrakcje wydarzenia prowadzić będą konferansjerzy Piotr Wojdyło i Adam Grzanka.

Sercem tegorocznej imprezy będzie mistrzejowicki skatepark, na którym wystąpią sportowcy ze Stowarzyszenia Sportowego Cool Team – reprezentanci Polski w sportach wrotkarskich. Mistrzowie zaprezentują profesjonalne techniki jazdy na rolkach, deskorolkach i BMX. Co więcej, będzie można samemu spróbować swoich sił – sportowcy zaproszą do udziału w otwartych warsztatach! Warunkiem udziału będzie własny sprzęt, kask i ochraniacze.

Na długiej liście atrakcji mamy także mobilny pumptrack, czyli tor pełen muld i ostrych zakrętów. Idealne miejsce do trenowania refleksu i zmysłu równowagi. Każdy będzie mógł poćwiczyć kondycję na torze na własnym rowerze! A dla tych, którzy lubią oryginalne pomysły i niecodzienne sprzęty, propozycje zabawy szykują Zwariowane Rowery – i nie ma w tej nazwie ani cienia przesady. Na dodatek przy okazji pedałowania będzie można wyprodukować trochę prądu, zrobić całą masę baniek mydlanych albo pościgać się na torze slot car. Mistrzowie równowagi będą mogli się natomiast sprawdzić na torze przeszkód, z goglami zmęczenia na nosie.

Nasz piknik nie będzie rodzinny tylko z nazwy – dzieciaki będą mogły wziąć udział w licznych aktywnościach przygotowanych przez Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Mamy w planach warsztaty plastyczne, nawiązujące do rowerowej tematyki całej imprezy. A dla najmłodszych gości imprezy sensoryczna strefa bobasa! Zorganizujemy też loterię fantową dla wszystkich chętnych uczestników pikniku.

Wydarzenie Velo Huta to przede wszystkim huczne otwarcie sezonu, ale też kompleksowe przygotowanie do niego – na naszym pikniku znajdziecie stoisko serwisu rowerowego Tomar. Specjaliści zerkną na to, jak się ma sprzęt po zimowej przerwie i zaoferują do przetestowania rowery elektryczne. Z kolei na to, jak się mają nasze ciała, zerkną eksperci z FizjoHuty. Możecie liczyć na porady, wskazówki i dobre słowo.

Sprzęt i ciało gotowe na wycieczki? Czas zaplanować trasy! Tu z pomocą przychodzi nasz stały i zaufany partner, czyli Wiatr w szprychach. Na pikniku dowiecie się, gdzie popedałować, dopasujecie skalę trudności do swoich sił albo zapiszecie się na organizowany wypad.

Każda dobra impreza potrzebuje dobrego jedzenia – u nas w strefie gastro zjecie coś na słono i słodko. Burgery, tortille, frytki i sałatki od STFM Catering, wypieki od Cube Baldy & Kawa, lody serwowane prosto z rikszy, no i oczywiście kawa z Bike Cafe.

W czasie pikniku będzie można też kupić gadżety OKKNH, znajdziecie je w punkcie info na terenie imprezy. Będą tam też czekać papierowe mapy szlaku Velo Huta, czyli Dużej i Małej Pętli. Obie pozwalają odkryć mniej znane oblicze Nowej Huty i zajrzeć do 13 Klubów naszego Ośrodka Kultury.

Impreza Velo Huta 2024 nie skończy się na jednym dniu! W niedzielę 19 maja zaprosimy Was na rajd rowerowy, czyli drużynowe zawody z zadaniami do wykonania na trasie.

https://krakownh.pl/wydarzenia/velo-huta-2024

174 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent