Urok Tuwima – rodzinny koncert w Pinokiu

Łódź, ul. Kopernika 16 mapa

wtorek 06.12.2016 do czwartek 08.12.2016

Teatr Pinokio - koncer Urok Tuwima

Spotkaj się z Julkiem Tuwimem w Teatrze Pinokio w Łodzi na koncercie dla całych rodzin. Poznaj go dzięki nietuzinkowym pomysłom inscenizacyjnym Konrada Dworakowskiego oraz zaskakującej muzyce Piotra Nazaruka. Obrazy teatralne, oddające atmosferę dziecięcego świata wyobraźni oraz nastrojowe i dowcipne aranżacje muzyczne, przeniosą Cię w kraj magii i cudów poezji Tuwima dla najmłodszych.

6.12.2016 (wtorek) godz. 11.00, 18.00
7-8.12.2016 (środa-czwartek) godz. 11.00

Urok Tuwima 

Koncert dla całych rodzin
Czas trwania: 60 minut

Przymknij oczy… Zobacz małego, rezolutnego chłopca, który w zadumie przechadza się ulicami Łodzi. Nerwowym krokiem mijają go zbulwersowany Pan Hilary oraz protestujący energicznie Śmierdziel. Chłopiec wyprzedza Grzesia, który radośnie podąża do domu z dziurawym workiem piasku. Dalej na swej drodze spotyka śniącego smakowicie kotka oraz idące gęsiego kaczki. Na końcu ptasiego pochodu nieśpiesznie spaceruje Słowik, który z pewnością spóźni się na kolację. Chłopca zachwycają czerwieniące się w babie lato jabłka, zapach białego i bzowego bzu, zielone słonko oraz intrygujący pstryczek-elektryczek. Jego buzię smaga leciutki, cichutki wiatr, który dyskretnie cieszy się na wspólną zabawę ze swoim bratem pędziwiatrem. Chłopiec wbrew zapewnieniom dorosłych wierzy, że ludzie na drugiej półkuli chodzą do góry nogami. Ten dzieciak, który tkwi w każdym z nas, to Julek Tuwim.

Razem z aktorami Teatru Pinokio będziesz odkrywać na nowo znaczenia melodyjnych i przewrotnych słów poety. W podróży sentymentalnej towarzyszyć Ci będą najwyższej klasy muzycy sesyjni, którzy na co dzień występują z takimi artystami, jak: Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Krzysztof Ścierański, Zbigniew Namysłowski, Tatiana Okupnik czy grupa Varius Manx.

 

Muzyka i aranżacje: Piotr Nazaruk
Reżyseria i scenografia: Konrad Dworakowski
Kostiumy: Marika Wojciechowska
Śpiew: Ewa Wróblewska, Małgorzata Krawczenko, Łukasz Bzura, Piotr Osak
Obsada: Hanna Matusiak, Łukasz Batko
Akrobacje: Marzena Lesiak

Zespół instrumentalny: Michał Kobojek – saksofony, klarnet ; Przemysław Kuczyński – perkusja, instrumenty perkusyjne; Michał Łyczek – instrumenty klawiszowe; Tomasz Zieliński – gitara basowa

Z Julianem Tuwimem i Piotrem Nazarukiem możesz spotkać się również na płycie „Urok Tuwima”, na której oprócz artystów, biorących udział w koncercie, gościnnie wystąpili: Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn, Tomasz Lipert, Marek Napiórkowski i Piotr Nazaruk. Urokliwe piosenki Teatru Pinokio, mogą sprawić, że często będzie nachodzić Cię nieodparta pokusa, by za namową Tuwima… przymykać oczy.

Nagrody: Złota Maska za najlepszą muzykę teatralną w sezonie 2013/2014 dla Piotra Nazaruka.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Urok Tuwima – rodzinny koncert w Pinokiu

Teatr Pinokio

To prawda, Pinokio nie jest grzecznym chłopcem. Nie chodzi w ładnie skrojonym mundurku, jest nieokrzesany, bywa nieznośny i zachowuje się na opak. Wiem, że nie jest dzieckiem które można ułożyć, podporządkować i jednoznacznie ocenić. Ale …

Więcej

Adres:

ul. Kopernika 16,
90-503 Łódź


Kontakt:

42 636-59-88, 42 636-66-90.
pinokio@teatrpinokio.pl
http://www.teatrpinokio.pl
facebook