Tydzień Matki i Dziecka online w Teatrze Małym

Teatr Mały w Tychach mapa

wtorek 26.05.2020 do poniedziałek 01.06.2020

Tydzień Matki i Dziecka online w Teatrze Małym

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki oraz Dniem Dziecka Teatr Mały łączy obydwa wydarzenia i zaprasza na Tydzień Matki i Dziecka, który odbędzie się od 26 maja do 1 czerwca br.

W ramach wydarzenia najmłodsi tyszanie wraz z rodzicami będą mieli okazję posłuchać ciekawych opowiadań, wziąć udział w konkursach i sondzie teatralnej.

W organizację Tygodnia Matki i Dziecka włączyły się m.in: Miejskim Centrum Kultury w Tychach, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Literatura oraz miłośnicy naszego teatru, którzy są zaangażowani we współtworzenie słuchowisk.

Program Tygodnia Mamy i Dziecka:

26.05.2020 G. 16:00

Słuchowisko zwierające fragment książki Joanny Papuzińskiej pt. ,,Nasza mama czarodziejka”, będącej również lekturą szkolną. Usłyszymy opowiadania, w których z pozoru zwykła mama trójki dzieci, postrzegana jest przez nich jako czarodziejka, udowadniając, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Tytułowa bohaterka potrafi znaleźć rozwiązanie wielu problemów i pomaga innym w trudnych sytuacjach.

Słuchowisko wykonane przy współpracy Teatru Małego z Miejskim Centrum Kultury w Tychach. W słuchowisku wyeksponowane zostaną prace plastyczne dzieci biorących udział w XII edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. ,,Mama, Matusia, Mateńka”, organizowanego właśnie przez MCK Tychy.

W słuchowisku udział biorą:

Alina Bachara, Anna Białoń, Paweł Drzewiecki

Realizacja nagrań: Tomasz Cichocki

Montaż i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz

27.05.2020 G. 16:00

Emisja słuchowiska na podstawie książki Renaty Piątkowskiej pt. ,,Po prostu mama”. Wybrane opowiadanie pt.: ,,Tajemny znak” to historia relacji matki i córki oraz wsparcia, które dają sobie na co dzień w trudnych sytuacjach.

W słuchowisku udział biorą:

Anna Białoń, Michalina Białoń

Realizacja nagrań, montaż i udźwiękowienie: Joanna
Piwowar-Antosiewicz

28.05.2020 G. 16:00

Słuchowisko zawierające fragment książki Renaty Piątkowskiej pt. ,,Po prostu mama”. Wybrane opowiadanie nosi tytuł ,,Pójdę z tobą”. W tej niezwykle wzruszającej historii poznamy mamę, która nazywając córkę ,,prawdziwą wojowniczką”, sama nią jest. Udowadnia to pięknym gestem, na którego nie każdego byłoby stać. Wszystko dzięki bezgranicznej miłości matki do dziecka.

W słuchowisku udział biorą:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Anna Białoń, Kinga Opala

Realizacja nagrań, montaż i udźwiękowienie: Joanna
Piwowar-Antosiewicz

29.05.2020 G. 16:00

Bajka pt. ,,Jak mama została Indianką”, autorstwa Ulfa Stark przygotowana we współpracy z Wydawnictwem Zakamarki oraz dziećmi biorącymi udział w konkursie na ciekawe zakończenie bajki. Zaprezentujemy wideo nagranie fragmentu bajki oraz kilka możliwych zakończeń, będących pomysłami dzieci, naszych młodych widzów.
Dzięki ich bogatej wyobraźni, opowiadanie będzie miało wiele atrakcyjnych zakończeń.

W nagraniu udział biorą:

Anna Białoń oraz młodzi widzowie, którzy przyślą do nas swoje nagrania.

Realizacja nagrań, montaż i udźwiękowienie: Joanna Piwowar-Antosiewicz

30.05 – 31.05.2020

„Co w kulisie piszczy” – dziecięca sonda teatralna.

Ciekawi tego, z czym się dzieciom kojarzy słowo ,,kurtyna” czy ,,sztankiet” oraz tego, czym ich zdaniem zajmuje się reżyser, zapraszamy rodziców do zaangażowania swoich dzieci w nagranie krótkiej wypowiedzi, wyjaśniającej podane wcześniej przez nas pojęcia.

1.06.2020

Słuchowisko na podstawie opowiadania Astrid Lindgren ,,W Bullerbyn jest zawsze wesoło” w wykonaniu pracowników Teatru Małego.

Realizacja nagrań: Tomasz Cichocki
Miks, udźwiękowienie, muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz

W tym dniu zostaną również rozdane nagrody książkowe dla dzieci, które wezmą udział w konkursie na dokończenie opowiadania o tym ,,Jak mama została Indianką”.

Na finał Tygodnia Matki i Dziecka wyemitowany zostanie materiał z nagraniami Dziecięcej Sondy Teatralnej.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
teatr_maly_tychy_logo1

Teatr Mały w Tychach

Repertuar teatralny konstruowany jest tak, aby co miesiąc każdy - niezależnie od wieku, zainteresowań oraz potrzeb - znalazł coś dla siebie. W ramach Dziecięcej i Młodzieżowej Akademii Artystycznej prowadzona jest edukacja teatralna - młodzi widzowie …

Więcej

Adres:

43-100 Tychy
ul. kard. Hlonda 1


Kontakt:

32 227-20-67
teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl
http://teatrmaly.tychy.pl
facebook