Tu Muranów: rodzinna podróż po wystawie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN mapa

czwartek 06.08.2020 do poniedziałek 05.10.2020

Tu Muranów: rodzinna podróż po wystawie

Muzeum POLIN zaprasza w rodzinną podróż po warszawskiej dzielnicy Muranów.

Specjalnie dla dzieci (4-10 lat) oraz ich opiekunów muzeum przygotowało rodzinną ścieżkę zwiedzania, która prowadzi przez najciekawsze miejsca nowej wystawy czasowej „Tu Muranów”.

Rodzinnej ścieżce zwiedzania towarzyszy ilustrowana karta z zadaniami uzupełniona o zestaw krótkich filmów, w których edukatorka w prosty, zrozumiały dla najmłodszych sposób opowiada o wybranym fragmencie wystawy.

Jak skorzystać z rodzinnej ścieżki zwiedzania?

Karta wraz z bezwzrotnym ołówkiem jest do pobrania przy wejściu na wystawę czasową „Tu Muranów” (można ją również pobrać TUTAJ w wersji online).

Na karcie, przy każdym z zadań znajdują się kody QR. Wystarczy najechać na nie swoim telefonem lub innym urządzeniem mobilnym, by odtworzyć odpowiedni film. W ten sposób zwiedzicie wystawę z dodatkowym wsparciem naszego „wirtualnego” edukatora.

Wystawę czasową „Tu Muranów” można zwiedzać do 22 marca 2021 r.

Wystawa „Tu Muranów” to historia dawnej Dzielnicy Północnej, która przed wojną była centrum żydowskiego życia Warszawy. Na wystawie zobaczycie przedmioty codziennego użytku, zdjęcia, pocztówki, artykuły prasowe czy nagrania filmowe ilustrujące dzieje poszczególnych miejsc. Możecie także przejść się instalacją przywołującą ducha Nalewek, posłuchać dźwięków dawnych ulic, zajrzeć do Ogrodu Krasińskich, by dowiedzieć się, jakie rośliny rosły tu przed wojną. Warto także wejść na piętro po kręconych schodach. W aneksie opowiadającym o architekturze współczesnego Muranowa przygotowana jest gra, w którą także warto razem zagrać.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności, jednak dzięki przygotowanej karcie pracy z zadaniami i filmami może stać się doskonałą okazją do samodzielnych odkryć dla najmłodszych gości.

Czytaj więcej o rodzinnej ścieżce zwiedzania na wystawie „Tu Muranów” >>

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy. 

Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Tu Muranów: rodzinna podróż po wystawie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwystawa