Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Starym Mieście

ul. Brzozowa 38 mapa

sobota 11.07.2020

29

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Starym Mieście

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Na kolejny lipcowy Spacer Sensoryczny wybierzemy się wąskimi i malowniczymi uliczkami Starego Miasta. Obejrzymy różne kamienice – stare, małe, duże i kolorowe. Spróbujemy objąć najwęższy budynek w Warszawie – Dom Chudzielca. Dotkniemy czerwonych i szorstkich cegieł starych kamienic i murów oraz poczujemy ich chłód. A wsłuchując się w opowieści o Bazyliszku i Syrenie rozbudzimy wyobraźnie i stworzymy mityczne postacie, które będą pilnować naszych skarbów. Na zakończenie spaceru przejdziemy boso po bajkowym labiryncie Ogrodu Królewskiego, który zaprowadzi nas do najbardziej niezwykłej architektonicznej przestrzeni czyli Arkad Kubickiego. 

Spotykamy się o godzinie 11:00 przy ul. Brzozowej 38, https://goo.gl/maps/VbmBBAddK46PcxbN8

Czas trwania spaceru 2-2,5 godziny. Bilety w cenie 29 zł za osobę do kupienia tu: https://bilety.sensorysie.pl

Dzieci do 3 lat wstęp bezpłatny.

Na spacer zabierze Was Marta Senk – ukończyła filologię polską i dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2013 r. rozpoczęła pracę edukatorki wśród społeczności romskiej. Zaangażowała się w obywatelski protest w Puszczy Białowieskiej (przeciwdziałanie wycince) oraz działalność antyłowiecką. Na co dzień pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Muzeum Polin. Prowadzi zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej, animalistycznej, literaturoznawczej oraz kulturoznawczej.

 

Tropem Sensorysia to Spacery Sensoryczne i Wyprawy Rodzinne organizowane przez Sensorysie.

🐾 Więcej spacerów i wypraw znajdziesz na naszej stronie: www.sensorysie.pl/tropem-sensorysia/

🐾 Zapisz się do naszej grupy Tropem Sensorysia: www.facebook.com/groups/sensorysie/

🐾 Polub nas na facebooku: www.facebook.com/sensorysie

Do zobaczenia!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kraina Sensorysiów

Sensorysie

Kraina Sensorysiów to ponad 800 m² kreatywnej przestrzeni dla dzieci w wieku    0-10 lat. Powstała z myślą o rodzinach szukających na mapie Warszawy miejsc, które pozwolą dzieciom jednocześnie na zabawę i rozwój, a dorosłym – na …

Więcej

Adres:

ul. Różana 8
02-548 Warszawa


Kontakt:

577 131 445
info@sensorysie.pl
http://sensorysie.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuspacer