Tropem Sensorysia: Spacer Sensoryczny po Śródmieściu

📅 sobota 27.06.2020
🎫 29zł
Tropem Sensorysia: Spacer Sensoryczny po Śródmieściu
Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Na kolejny Spacer Sensoryczny wybierzemy się wąskimi uliczkami Śródmieścia. Odkryjemy bardzo urokliwy fragment miasta, którego domy pokryte są czerwonymi dachówkami, a ulice pokryte kostką brukową. Poobserwujemy miasto przez wąskie okienka. Nauczymy czytać mapę oraz z zamkniętymi oczami poczujemy i sprawdzimy z czego zbudowany jest Barbakan. Dla odważnych nie zabraknie balansowania po murach, który obniża i podnosi się, tworząc ceglane zębiska zwane blankami. Zbudujemy własne zamki i zamczyska. Na zakończenie spaceru odpoczniemy wśród zieleni parku Krasińskich. Dla dorosłych będzie dużo ciekawostek z historii i architektury.

Spotykamy się o 11:00 przy Kolumnie Zygmunta III Wazy https://goo.gl/maps/cEBmnRkayL427DnYA

Czas trwania spaceru 2-2,5 godziny. Bilety w cenie 29 zł za osobę do kupienia tu: https://bilety.sensorysie.pl. Dzieci do 3 lat wstęp bezpłatny.

Na spacer zabierze Was Magdalena Morbiato – licencjonowany przewodniki po Warszawie. Jej wykształcenie, szerokie zainteresowania i pasja do opowiadania, to mieszanka wybuchowa. Wykształcenie muzyczne pozwala jej wsłuchać się w rytm miasta, zamiłowanie do historii pozwala je zrozumieć, a sympatia do warszawiaków pozwala je kochać.

Tropem Sensorysia to Spacery Sensoryczne i Wyprawy Rodzinne organizowane przez Sensorysie.

🐾 Więcej spacerów i wypraw znajdziesz na naszej stronie: www.sensorysie.pl/tropem-sensorysia/

🐾 Zapisz się do naszej grupy Tropem Sensorysia: www.facebook.com/groups/sensorysie/

🐾 Polub nas na facebooku: www.facebook.com/sensorysie

Do zobaczenia!