Trening Umiejętności Społecznych

📅 środa 30.09.2020 do sobota 31.10.2020
Trening Umiejętności Społecznych
Zapisanie dziecka na zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w Przystani Psychologicznej lub Terapeutycznej to nie tylko powierzenie go opiece doskonałych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem – to również udział w unikalnym programie mającym na celu całościowe wsparcie jego umiejętności społecznych.

Trening umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 4-6, 7-9, 10-12 i 13-15 lat. Zajęcia grupowe skierowane do dzieci z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych, nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.

Zajęcia mają na celu poprawę funkcjonowania w sytuacjach społecznych poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych na pożądane i społecznie akceptowane.

Celem zajęć jest:

• trening umiejętności społecznych
  • trening umiejętności komunikacyjnych
  • trening modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie
  • umiejętność współpracy w grupie
  • metody radzenia sobie z emocjami
  • praca nad przestrzeganiem zasad
  • uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb
  • odreagowanie napięć emocjonalnych
  • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów

Dlaczego my?

• bezpłatne wykłady z umiejętności rodzicielskich dla rodziców dzieci uczęszczających na TUS (od 2017r)
  • bezpłatne indywidualne spotkanie z terapeutą w trakcie trwania bądź po zakończeniu TUS
  • w razie potrzeby dodatkowe, bezpłatne, wsparcie ko-terapeutów w ramach TUS

(indywidualne spotkania z dziećmi oraz opiekunami)

• 3 osoby dorosłe na grupie, terapeuta oraz 2 ko-terapeutów
  • 50% zniżki na Trening Umiejętności Rodzicielskich dla rodziców dzieci uczęszczających na TUS

(cykl 12 spotkań, wspierających dziecko w dokonaniu zmiany)

• dla dzieci kontynuujących 10% rabatu na kolejny semestr zajęć
  • mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu TUS
  • wydajemy zaświadczenie uczestnictwa w TUS

TUS jest to cykl 12 spotkań, trwających 90 minut. Cena cyklu 12-stu spotkań to 1080 zł, cena za cykl 24 spotkań 1980 zł. Istnieje możliwość opłaty w dwóch ratach.

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

*W przypadku braku możliwości przeprowadzenia zajęć stacjonarnie, odbędą się w formie online.

Grupy rozpoczynają się semestralnie wrzesień/październik oraz luty/marzec. Nabory odbywają się przez cały rok.

Z dumą informujemy, że od 2016 roku, Przystań Psychologiczna została zakwalifikowana jako placówka dydaktyczna szkoląca studentów Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego USWPS. Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i organizacji zajęć TUS, zaowocowało otwarciem programu stażowego dla studentów USWPS, dzięki któremu terapeuci prowadzący zajęcia korzystają z pomocy zaangażowanych i szkolących się w psychologii rozwojowej studentów, a rodzice i dzieci uczestniczące w cyklu TUS mają możliwość wykorzystania dodatkowych, bezpłatnych godzin konsultacyjnych ze stażystami, w zależności od potrzeb. Kształcimy kolejne pokolenia psychologów!

O przystąpieniu do grupy decyduje kwalifikacja z psychologiem prowadzącym zajęcia (50 minut, płatne 100 zł).

Zapisy:

Warszawa Centrum: Plac Konstytucji 6/42, tel. 533-300-999recepcja@przystan-psychologiczna.pl

Warszawa Ursynów: ul Nowoursynowska 101a tel. 533-355-888 – Nasza nowa placówka w której poczujesz się jak w domu! Stworzyliśmy dla was przestronne miejsce, kawiarnię ogród, kominek i pojemne sale warsztatowe! Odwiedź nas już dziś! ursynow@przystan-psychologiczna.pl