Teatr Qfer: Mała Syrenka

„Plama” Gdański Archipelag Kultury, Ul. Pilotów 11 mapa

niedziela 22.03.2020

10

Teatr Qfer: Mała Syrenka

Kapitan Gary wraca po rocznym rejsie do lubej Różyczki. Ofiaruje jej prezent – muszlę z Wysp Koralowych, która szumi o losach Małej Syrenki – córki króla mórz Trytona i jej przyjaciela – Małego Żółwika.

Syrenka uwielbia zwiedzać wraki i szukać ludzkich skarbów. Tęskni za poznaniem świata, który jest na powierzchni wód. Pewnego dnia, podczas burzy, ratuje tonącego Księcia i zakochuje się w nim. By być blisko ukochanego, szuka pomocy u Wiedźmy Morskiej, która za cenę pięknego głosu Syrenki zamienia jej ogon na nogi. Wyrzeczenie zostaje nagrodzone.

W spektaklu nie ma cienia posępnego nastroju, który odczuwamy, czytając baśń Andersena. Przedstawienie toczy się wartko, tanecznie, z humorem. Okraszone jest pięknymi, melodyjnymi piosenkami w żeglarskim klimacie i ilustracjami muzycznymi: słychać grzmoty, błyskawice, szum fal, śpiew mew, odgłosy morskiej głębiny.

Scenografia ma kilka odsłon: statek Kapitana Gary’ego, podmorska kraina króla Trytona, Plaża.

Aktorzy wykorzystują różnorodne techniki lalkowe: marionetka – Król Tryton, Sycylijka – Mała Syrenka, Książę, pyskówka – Wiedźma Morska, pacynka – Żółwik.

Klasyczna baśniowa konwencja, nastrojowa muzyka i wyeksponowany wątek przyjaźni między Syrenką, a Żółwikiem wpływają na przyjazny dzieciom klimat spektaklu.

22.03.2020 r. (niedziela) godz. 17.00
Bilety 10 zł, kasa czynna od 16.30 w dniu spektaklu.
Ilość miejsc ograniczona.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo-gdanski-archipelag-kultury-gak-warsztaty-zajecia-dzieci

GAK - Gdański Archipelag Kultury

Gdański Archipelag Kultury (GAK) powołany został w 1967 roku. Od ponad 45 lat aktywnie wspiera i kreuje działania artystyczne na terenie Trójmiasta. Przez ten okres znacznie zmienił swoje oblicze. Z instytucji mieszczącej się w jednym …

Więcej

Adres:

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

Kontakt:

+48 58 306 66 76
sekretariat@gak.gda.pl
http://www.gak.gda.pl/

 
ZOBACZ TAKŻE:teatr