Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka

Teatr Polski w Warszawie ONLINE mapa

poniedziałek 18.05.2020 do środa 10.06.2020

Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przygotował z myślą o najmłodszych dwie piękne realizacje.

Już 1 czerwca bardzo serdecznie zapraszamy na rejestrację spektaklu „Pinokio” Carlo Collodiego w reżyserii Jarosława Kiliana.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek 1 czerwca i potrwa do 5 czerwca. Bilety w cenie 3 zł do nabycia na stronie teatrpolski.waw.pl. Spektakl dostępny będzie do 7 czerwca.

Jeden z najbardziej żywotnych utworów literatury dziecięcej – „Pinokio” Carla Collodiego, w klasycznej i widowiskowej inscenizacji na Dużej Scenie Teatru Polskiego. W tytułową rolę wciela się Piotr Bajtlik. Niesamowitym Przygodom Pinokia towarzyszy muzyka Grzegorza Turnaua oraz barwna scenografia Jarosława Kiliana. Premiera odbyła się równo 10 lat temu – 16 maja 2010 roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Pinokio” to jeden z najsłynniejszych utworów, zaliczanych do kanonu klasyki literatury dziecięcej. Powieść Carla Collodiego ukazywała się w odcinkach w latach 1881-1883. Postać Pinokia jest (obok Piotrusia Pana) archetypem postaci dziecięcej we współczesnej kulturze. Niezwykłą żywotność treści utworu potwierdza niezliczona ilość kontynuacji, wariacji i adaptacji scenicznych oraz filmowych. Jarosław Kilian bawi się znaną opowieścią i szuka w niej uniwersalnego przesłania dla dzieci w każdym wieku. Niewdzięcznik, łobuziak, leń Pinokio jest cudownie zabawny i tragiczny w swoich zmaganiach z własną naturą o to, by być dobrym. Najmłodsi widzowie odnajdą w „Pinokiu” znaną opowieść o akceptacji siebie oraz o ciekawości świata, służącej nieskrępowanemu wychowaniu. Starsi widzowie mają okazję przypomnieć sobie raz jeszcze jedną z najpiękniejszych historii o sensie zdobywania życiowego doświadczenia.

W obsadzie spektaklu m.in. Piotr Bajtlik, Lidia Sadowa, Maksymilian Rogacki, Szymon Kuśmider, Marcin Jędrzejewski, Dominik Łoś, Izabella Bukowska-Chądzyńska, Tomasz Błasiak, Marta Alaborska i Marta Kurzak.

Utwór Carla Collodiego to dla najmłodszych widzów Teatru Polskiego okazja, aby przekonać się, jak siła wyobraźni wprawiona zostaje w ruch przy użyciu tradycyjnej maszynerii teatralnej. Spektakl „Pinokio” jest wizytówką cyklu Teatr Polski Dzieciom, w ramach którego na naszych scenach odbywają się cykliczne prezentacje przedstawień dla młodych widzów.

***

Z kolei 6 czerwca udostępnimy Teatr Polski czyta dzieciom: „Król Maciuś Pierwszy”.

Z okazji Dnia Dziecka sięgamy po „Króla Maciusia Pierwszego” – ponadczasowy utwór Janusza Korczaka. Opowieść o chłopcu, który przedwcześnie musiał przejąć obowiązki władcy, mimo iż wydana ponad sto lat temu (1922), nadal porusza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Król Maciuś (w tej roli Paweł Krucz) stawia czoła wielu wyzwaniom, uczy się od starszych, m.in. od Smutnego Króla (Antoni Ostrouch), a jednocześnie nie chce rezygnować ze swoich pragnień. Jego przygody stają się okazją, by rozmawiać o prawach dzieci.

„Król Maciuś Pierwszy”
Reżyseria: Ewa Domańska

Obsada:
Król Maciuś – Paweł Krucz
Narrator – Eliza Borowska
Felek – Tomasz Błasiak
Ministrowie, Generał, Porucznik – Dominik Łoś
Smutny Król – Antoni Ostrouch

Wydarzenie realizowane we współpracy z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Fundacją Kultury i Sztuki Taki Jestem.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w sobotę 6 czerwca i potrwa do 10 czerwca. Bilety w cenie 5 zł do nabycia na stronie teatrpolski.waw.pl. Czytanie dostępne będzie do 12 czerwca.

Zapraszamy na licytacje przedmiotów pochodzących z dworu Króla Maciusia, które wesprą działalność Komitetu Ochrony Praw Dziecka:
Tron Króla Maciusia: charytatywni.allegro.pl/tron-krola-maciusia-pierwszego-i12103459
Fotel Najstarszego Ministra: charytatywni.allegro.pl/fotel-najstarszego-ministra-i12103537

Jednocześnie zachęcamy Państwa także do wsparcia statutowej działalności Komitetu Ochrony Praw Dziecka: zrzutka.pl/res4we

 

Zapraszamy najmłodszych na wspaniałe przygody z Teatrem Polskim w Warszawie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcia pochodzą ze spektaklu „Pinokio”, fot. Magda Kuc

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Polski w Warszawie na Dzień Dziecka

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

Teatr Polski w Warszawie kieruje swoją ofertę zarówno do dorosłych jak i do dzieci w różnym wieku. Wśród propozycji repertuarowych dla najmłodszych znajdują się: widowiskowe „Podróże Guliwera" w reżyserii Jarosława Kiliana, „Ferdynand Wspaniały" w …

Więcej

Adres:

Kazimierza Karasia 2
00-327 Warszawa


Kontakt:

225059221
bilety@teatrpolski.waw.pl
http://www.teatrpolski.waw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatr