Sztuka DC. Świt superbohaterów – wystawa o Supermanie, Batmanie, Wonder Woman i Jokerze w Łodzi

Hala Maszyn EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3 mapa

poniedziałek 13.01.2020 do poniedziałek 20.01.2020

Sztuka DC. Świt superbohaterów - wystawa o Supermanie, Batmanie, Wonder Woman i Jokerze w Łodzi

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi połączyło siły z DC Entertainment, Warner Bros. Consumer Products oraz Art Ludique – Le Musée, by po raz pierwszy w tej części Europy zaprezentować „Sztukę DC. Świt superbohaterów” – jedyną w swoim rodzaju wystawę, która celebruje całą historię takich ikonicznych postaci jak Superman, Batman, Wonder Woman i Joker. Wystawa kryje wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Na wystawie znajdzie się blisko 200 oryginalnych kart komiksów, od tych najwcześniejszych jak pierwsza okładka z Supermanem w 1942 roku, poprzez wszystkie przemiany postaci Jokera, po około 300 wstępnych szkiców oraz grafik koncepcyjnych do filmów z wielkiego ekranu. Najmocniejszym punktem wystawy są oryginalne kostiumy z popularnych filmów DC, m.in. słynna peleryna Christophera Reeve’a z produkcji o Supermanie. Strój Jokera granego przez Jacka Nicholsona będzie można porównać z tym noszonym przez Heatha Ledgera.

Wystawa adresowana jest także dla rodzin i towarzyszy jej wiele wydarzeń plastyczno-artystycznych i konkursów, z których mogą korzystać dzieci. Niektóre eksponaty znajdują się na wysokości oczu nawet najmłodszych. Dzieci mogą z bliska przyjrzeć się dawnym technikom tworzenia grafik czy szczegółom modeli filmowych scenografii. Dodatkowo, każdy chętny może przejść wystawę ze specjalną kartą zadań przygotowaną we współpracy z Warsztatem Artysty: wyszukując odpowiednich fraz w dymkach i opisach prac na wystawie dzieci wcielą się w rolę twórcy komiksów. Na koniec gry, dla chętnych, nie tych najmłodszych, czekają stanowiska plastyczne w Warsztacie Artysty, na którym można wziąć udział w konkursie plastycznym – także grafiki komputerowej! Karty gry są dostępne w kasach wystawy.

Wystawa o superbohaterach w Łodzi

Codziennie wystawie towarzyszą także warsztaty plastyczno-artystyczne dla grup: z tworzenia masek, kolaży i plakatów, a także z kreatywnego myślenia. W styczniowe weekendy rodzice i dzieci mogą wziąć udział w zajęciach z użycia długopisów 3d, warsztatach malarskich, a także specjalnych zajęciach z design thinking prowadzonych przez specjalistów w tej dziedzinie z firmy Hycom. Z nimi uczestnicy spróbują uratować naszą planetę przed złoczyńcami. Zwiedzanie wystawy poszerza także aplikacja telefoniczna „Sztuka DC”.

W styczniu dla każdego zwiedzającego, organizatorzy razem z firmą Reganta przygotowali naklejki z Batmanem, Supermanem i Wonder Woman.

Ekspozycja odwiedziła dotychczas Paryż, Londyn i Abu Dhabi. Historyczne wnętrze Hali Maszyn w budynku dawnej elektrowni EC1 to jedno z kluczowych miejsc podczas europejskiej trasy wystawy.

Więcej informacji:
Warsztaty artystyczno-plastyczne dla dzieci w tygodniu: https://ec1lodz.pl/aktualnosci/superbohaterskie-warsztaty-dla-grup
Warsztaty weekendowe dla klientów indywidualnych: https://ec1lodz.pl/aktualnosci/styczniowe-warsztaty-towarzyszace-wystawie-sztuka-dc-swit-superbohaterow
Wystawa: www.switsuperbohaterow.pl i www.ec1lodz.pl

Czas trwania wystawy: 28.09.2019 – 2.02.2020
Hala Maszyn EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Wystawa o superbohaterach w Łodzi

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:postaciewystawa