Szkoła XXI Wieku propaguje aktywność fizyczną wśród uczniów

piątek 03.11.2023 do piątek 24.11.2023

Szkoła XXI Wieku propaguje aktywność fizyczną wśród uczniów

W szybkim tempie wzrasta ilość dzieci, które nie chcą uczęszczać na zajęcia z wychowania fizycznego, ponieważ  lekcje są często monotonne i nie pozawalają rozwijać dzieciom swoich pasji. Szkoły i placówki edukacyjne zauważają ten problem i stawiają na nowoczesne rozwiązania mające na celu promowanie kultury fizycznej wśród uczniów. Na popularnych boiskach szkolnych możemy zobaczyć, nie tylko place zabaw dla młodszych dzieci, ale również innowacyjne obiekty, z jakich mogą korzystać również starsi uczniowie. Szkoła XXI wieku to miejsce, gdzie edukacja i aktywność fizyczna idą w parze.

W katalogu Szkoła XXI Wieku opracowanym przez Grupę Techramps możemy znaleźć propozycje innowacyjnych rozwiązań dla szkół, które pomogą zachęcić do aktywności fizycznej uczniów. Wszystkie atrakcje są dostępne w różnych konfiguracjach. rozmiarach i można je dostosować do dostępnej przestrzeni oraz poziomu wiekowego uczniów.

Ścianki wspinaczkowe

Wspinaczka to sport, który nie obciąża nadmiernie organizmu, rozwija zarówno siłę fizyczną jak i umiejętności myślenia strategicznego. Ścianki wspinaczkowe nie zajmują dużo miejsca a dzieci mogą korzystać z zabawy nawet na przerwach.

W  ofercie można znaleźć ścianki wspinaczkowe ZigZag Boulder, które mogą mieć różne rozmiary i konfigurację w zależności jakie jest ułożenie poszczególnych modułów. Części można łatwo połączyć w nieskończoną liczbę kombinacji. Mogą tworzyć płaską powierzchnię lub formy amorficzne. W ofercie są dwa rodzaje modułów – ośmiościan i czworościan. Rozmieszczenie chwytów i stopni może być dowolne i dostosowane zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy.

Ścianka wspinaczkowa ZigZag Boulder

Pumptracki

Pumptrack to specjalny tor, po którym można jeździć na rowerze, rolkach, hulajnodze i deskorolce. Jest doskonałym sposobem na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i ćwiczenia zmysłu równowagi.

Pumptracki modułowe

Pumptrack to zestaw modułów, które w szybki i łatwy sposób mogą zostać zamontowane na każdej płaskiej nawierzchni. Modułowy system pumptracków kompozytowych pozwala również na ich rozbudowę o kolejne elementy, dzięki czemu tor staje się dłuższy i bardziej urozmaicony.

_33_2873 sSkateparki

Skateboarding jest sportem olimpijskim od 2020 roku. Podczas jazdy na deskorolce wykonuje się różne triki. Nie tylko ćwiczy się mięśnie nóg, brzucha i stabilizuje plecy i biodra, ale również uczy koordynacji oraz rozwija: cierpliwość, ambicję, chęć samodoskonalenia się. Dlatego skateparki są doskonałym miejscem do zachęcania uczniów do aktywności fizycznej.

Skateparki modułowe

Są oparte o specjalnie opracowaną technologię. o specjalnie opracowaną technologię. Cała produkcja skateparków modułowych odbywa się w krakowskiej hali produkcyjnej, gdzie za pomocą specjalistycznych maszyn CNC wycinamy poszczególne komponenty.

Kilkanaście urządzeń wchodzących w skład skateparku umożliwia jego dowolną konfigurację, począwszy od mini skateparku z kilkoma przeszkodami, a skończywszy na rozbudowanym obiekcie, który zaspokoi potrzeby zarówno deskarzy, rolkarzy jak i BMX-owców.

Skateparki betonowe

Skateparki betonowe oferują uczniom szersze pole do manewru i większą swobodę w jeździe. To oznacza, że uczniowie mają większą możliwość eksperymentowania i ćwiczenia swoich umiejętności.

default

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Techramps rozwija swoją działalność i oferuje projektowanie, budowę skateparków betonowych. Dysponuje specjalistycznym sprzętem do torkretowania oraz zacierania skateparków, co pozwala na szybkie i skuteczne realizowanie inwestycji.

Minirampy

Minirampy są idealnym miejscem zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych miłośników jazdy na deskorolce, hulajnodze lub rowerze BMX. Pozwalają na rozwijanie umiejętności i technik jazdy w warunkach symulujących prawdziwe skateparki. Nie ma tu ściany pionowej, tak jak w przypadku dużej rampy. To miejsce, gdzie uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu.

22

Celem Grupy Techramps jest ukierunkowanie szkół na danie nowych możliwości uczniom, chcącym spróbować innych dyscyplin sportowych niż piłka nożna, czy koszykówka.  Dlatego też zachęcamy do pobrania katalogu Szkoła XXI Wieku i odkrycia niekonwencjonalnych rozwiązań, które pozwolą wspierać aktywność fizyczną uczniów.

 

Więcej informacji na :

https://www.facebook.com/Techramps

https://www.facebook.com/FlowParks

https://www.facebook.com/pumptrack.eu

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:sportowoszkoła