Świąteczne koncerty w Starym Browarze

📅 niedziela 11.12.2016
wolny
Świąteczne koncerty
W Starym Browarze zagościła już Ekipa Gwiazdora – renifery, wiewiórki, niedźwiedzie, chochliki, niedźwiadki, dziadki do orzechów i gigantyczne kolorowe słodkości. Obecne także w ubiegłym roku świąteczne ozdoby autorstwa Argentyńczyka, wystawiającego swoje prace m.in. w Hongkongu, Pekinie i Buenos Aires, tym razem prezentują się we wzmocnionym składzie. Dodatkowo w najbliższy weekend na Dziedzińcu Sztuki pojawi się kilkunastometrowa, pachnąca choinka.

Świąteczne koncerty
4, 11 i 18 grudnia, godz. 16:00

W niedzielę 4 grudnia przy choince na Dziedzińcu Sztuki o godz. 16.00 rozpocznie się koncert świątecznych standardów. Rozpocznie go Jacek Szwaj Trio a następnie dołączy do niego Aga Czyż – wokalistka jazzowa i półfinalistka 3. edycji programu „The Voice of Poland”, a przede wszystkim poznanianka obdarzona rzadko spotykaną, niską i ciepłą barwą głosu. Zaprezentują oni swingujące, jazzowe i nastrojowe interpretacje ponadczasowych świątecznych piosenek, takich jak „Winter Wonderland”, “White Christmas”, “Let It Snow”, “Have Yourself a Merry Little Christmas” oraz wiele lubianych rodzimych utworów. Towarzyszące Adze (pracującej obecnie nad pierwszą płytą z autorskim materiałem) trio tworzą cenieni muzycy młodego pokolenia, laureaci wielu konkursów: pianista jazzowy Jacek Szwaj, kontrabasista i gitarzysta basowy Damian Kostka oraz perkusista sesyjny Mateusz Brzostowski. Wstęp wolny.
Około godz. 17.00 w przerwie koncertu zgromadzona przy choince publiczność pozna laureata konkursu fotograficznego Volvo i Starego Browaru, w którym można było wziąć udział przez całą jesień. Zwycięzca wyjedzie ze Starego Browaru nowym Volvo V40 Cross Country.

W kolejne przedświąteczne niedziele o godz. 16:00 ramach cyklu „Młodzi wirtuozi na Szachownicy” będzie można wysłuchać koncertów najmłodszego pokolenia muzyków – najbardziej uzdolnionych uczniów poznańskich szkół muzycznych. 11 grudnia odbędzie się koncert muzyki skrzypcowej i wiolonczelowej, a 18 grudnia koncert świąteczny. Wstęp wolny.