Spotkanie Mleczne Wsparcie

ArtZona, os. Górali 4 mapa

wtorek 07.06.2016

Wstęp bezpłatny

mleczne spotkanie krakow

W dniach 31 maja – 7 czerwca 2016 obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Prowadzony przez Fundację Polekont Istota Przywiązania projekt „Mleczne Wsparcie – projekt promujący karmienie mlekiem mamy” idealnie wpisuje się w planowane w powyższym czasie wydarzenia skupiające się wokół tematyki żywienia noworodków i małych niemowląt.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka oraz kontynuowanie go (przy stopniowym rozszerzaniu diety) do ukończenia przez dziecko 2 lat lub dłużej. Dane statystyczne (GUS dla Ministerstwa Zdrowia 2013) pokazują, że w Polsce odsetek dzieci karmionych mlekiem matki spada drastycznie już w pierwszych tygodniach życia. Według badań po urodzeniu 98% dzieci jest karmionych naturalnie, po 6 tygodniach jedynie 46%, a po 2-6 miesiącach 42%, po 9 miesiącach tylko 17%, a po 12 miesiącach zaledwie 11,9%. Analizując wypowiedzi z różnych źródeł łatwo zauważyć, że podstawowym problemem młodych matek jest brak wsparcia w pierwszych tygodniach po porodzie dotyczącym dostępu do rzetelnej wiedzy oraz wyszkolonych specjalistów.

Fundacja Polekont zajmuje się pomaganiem młodym rodzicom, a szczególnie mamom, u progu ich nowej życiowej roli. Projekt „Mleczne Wsparcie” powstał aby stworzyć grupę dla kobiet, które przygotowują się do macierzyństwa lub obecnie sprawują opiekę nad maleńkim dzieckiem. Bezpłatne spotkania projektu Mleczne Wsparcie to rozmowy ze specjalistami, ale również dzielenie się doświadczeniem, historiami sukcesów mam starszych dzieci oraz kontaktami do specjalistów i miejsc, w których można szukać pomocy w sytuacji kryzysowej.

Przyłączając się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią Fundacja Polekont zaprasza na spotkanie Mleczne Wsparcie 7 czerwca 2016, na godzinę 11 do Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida Artzona, na osiedlu Górali 4.

Dodatkową atrakcją organizowaną przez Fundację Polekont była bezpłatna sesja zdjęciowa dla karmiących mam 2 czerwca o godzinie 9:30 w krakowskim Ogrodzie Botanicznym.

Szczegóły:
Bezpłatna sesja zdjęciowa:
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/805777476189292/

Spotkanie Mleczne Wsparcie

7 czerwca godzina 11:00 ArtZona, os. Górali 4

https://www.facebook.com/events/1560261390935186/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także