Spotkanie familijne o Wilamowicach na bis

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna Warecka 4/6 mapa

sobota 16.06.2018

bezpłatne

Spotkanie familijne o Wilamowicach na bis

Kto dziś mówi językiem wymysiöeryś i dlaczego warto dbać o języki, których używa niewiele osób? Na jakie okazje Wilamowianki zakładały na głowę czerwone chusty, a kiedy nosiły białe stroje? Jak prowadzić biznes po wilamowsku?

Na ostatnim spotkaniu o Wilamowicach było tak dobrze, że postanowiliśmy zorganizować je po raz drugi!

A zatem: raz jeszcze zapraszamy na spotkanie dla młodszych i starszych, podczas którego będzie można poznawać kulturę i historię wyjątkowego miasteczka położonego między Bielskiem-Białą a Oświęcimiem. W programie między innymi zabawy ze strojem wilamowskim dla najmłodszych, gra planszowa „Handuł. Kupcy z Wilamowic” dla wszystkich powyżej 10 roku życia, zagadki związane z językiem wilamowskim i inne atrakcje.

Uczestnicy spotkania będą mogli otrzymać grę planszową „Handuł. Kupcy z Wilamowic” autorstwa Karola Madaja i Jana Madejskiego oraz inne upominki związane z Wilamowicami.

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy j.koscianska@etnograficzna.pl – w zgłoszeniu prosimy podać, w ile osób planują Państwo przyjść na spotkanie oraz wiek dzieci.

Liczba miejsc ograniczona, ważna jest kolejność zgłoszeń.

WSTĘP WOLNY, godzina 17:30

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „#Wilamowice mówią”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Projekt wspiera Sklep Podróżnika www.sp.com.pl.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:geografiaspotkanie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także