Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
📅 czwartek 09.03.2017
Spotkania przy globusie: Wrocław. Stolica Dolnego Śląska
Na podstawie znajdujących się w bibliotece zbiorów, poznamy z dziećmi ciekawe miejsca na świecie. A więc: kontynenty, państwa, miasta, krainy geograficzne, parki narodowe, itp.

Książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” zabierze dzieci w niezwykłą podróż dookoła świata i Polski – tym razem wybieramy się do Torunia. Wstęp wolny.

Uczestnicy cyklu zobaczą gejzery i lodowce Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagrają w krykieta, w Indiach poćwiczą jogę, w Australii zadziwi ich dziobak, w Finlandii – noc polarna. A w Polsce… no właśnie; w myśl powiedzenia „cudze chwalicie swego nie znacie” dzieci będą poznawać także naszą Ojczyznę.

Wstęp wolny!

9 marca 2017 r., godz. 15.00-16.30