Spektakl: Tomcio Paluszek – gdzie ten maluszek?

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi, Wólczańska 5 mapa

sobota 04.02.2023 do niedziela 05.02.2023

Spektakl: Tomcio Paluszek – gdzie ten maluszek?

To projekt przeznaczony dla najmłodszych widzów od 1,5 roku życia oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Składa się na niego spektakl inspirowany najwyższej klasy współczesną literaturą dla naj, najmłodszych autorstwa Hervego Tulleta, mistrza skojarzeń i zabawnych interakcji bliskich dzieciom. Nawiązując do jego twórczości, przedstawienie swobodnie podąża za treścią baśni „Tomcio Paluszek”, koncentrując się na temacie sprytu i wielkich możliwości „tych najmniejszych”, takich jak tytułowy bohater. Tematem spektaklu jest znajdowanie rozwiązania z trudnej, kłopotliwej sytuacji, tak, jak w baśni wyjście znajdował maleńki Tomcio Paluszek. Pomimo niewielkiego wzrostu i wieku, potrafił zdziałać więcej niż inni. Sens utworu, że z każdej opresji znajdzie się wyjście, będzie wsparty interaktywnymi, przestrzennymi i sensorycznymi działaniami, w które wciągnięte będą dzieci.

Podczas spektaklu aktorzy wspólnie z widzami szukają wyjścia z tarapatów, w których znajduje się Paluszek. Wiele ze scen dzieje sie również pośród najmłodszej widowni! Poprzez różnorodne, niezwykłe rekwizyty, aktorzy stymulują rozwój sensoryczny u dzieci i pomagają w rozwijaniu ciekawości świata.

Realizatorką spektaklu jest reżyserka Katarzyna Kawalec – doświadczona już w pracy dla najmłodszej teatralnej widowni, mająca na swoim koncie kilkanaście realizacji dla najnajów (m.in. „Szarego chłopca” w naszym Teatrze), założycielka Teatru Sensorycznego Minimi.

Uwaga: Ze względu na to, że widzowie spektaklu siedzą na podłodze, na miękkich matach, przed wejściem na widownię prosimy o zdjęcie obuwia.

projekt plakatu: Areta Puchalska

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Kawalec
scenografia: Areta Puchalska
muzyka: Radosław Bolewski
obsada: Patrycja Czyszpak-Pawlak i Wojciech Kondzielnik

Premiera: 13 kwietnia 2019 r.
Dla dzieci od 1,5 roku życia
Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Spektakl: Tomcio Paluszek – gdzie ten maluszek?

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla

Od samego początku Teatr "Arlekin" dąży do tego, by jak najpełniej zaspokoić wcale niemałe oczekiwania najmłodszych wielbicieli sztuki lalkowej. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych, i środków wyrazu artystycznego. Dba o …

Więcej

Adres:

al.1 Maja 2
90-718 Łódź


Kontakt:

42 632 58 99
biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl
http://www.teatrarlekin.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:teatr