Spektakl online Teatru Baj: Muzeum Skarbów

sobota 25.09.2021

Spektakl online Teatru Baj: Muzeum Skarbów

Teatr Baj zaprasza na swój nowy profil na platformie vod.warszawa.pl. 25 września, przez cały dzień, będzie można obejrzeć na nim spektakl w formie filmowej „Muzeum Skarbów” w reż. Anety Wróbel.

Na profilu Teatru Baj na platformie VOD Warszawa prezentowane będą spektakle, warsztaty, etiudy lalkarskie i inne materiały video przygotowywane z myślą o najmłodszych widzach. Już teraz zapraszamy do obejrzenia pierwszych odcinków warsztatów z cyklu „Teatr ze wszystkiego” oraz cyklu etiud aktorki Teatru Baj Elżbiety Bielińskiej, w których występuje Gęś ze spektaklu „Gęś, śmierć i tulipan”.

Link do profilu Teatru na platformie – https://bit.ly/3ECh3k2

Pierwszym spektaklem prezentowanym na platformie będzie „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel. Punktem wyjścia dla fabuły były fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby – zabytki z perspektywy teatrologii, projektowane przez wybitnych scenografów.

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się w Pracowni plastycznej. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w nieznanym, magicznym, i często zadziwiającym bajkowym świecie. Zupełnie jednak niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…

Budowa platformy VOD Warszawa została sfinansowana przez m.st. Warszawa i zrealizowana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatteatr