Smok Strachota w teatrze cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci

Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7 mapa

piątek 29.10.2021

Smok Strachota w teatrze cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci

Ilustracja jest wspaniałym światem wyobraźni opowiedzianym za pomocą obrazów. Ilustracje dla dzieci niosą radość i magię, skutecznie pozwalają zanurzyć się głębiej w świat opowieści.

Rola, którą pełnią ilustracje do książek to nie tylko uzupełnianie treści, to nauka estetyki i wrażliwości na piękno, rozbudzanie dziecięcej wyobraźni. Jest wiele technik plastycznych pozwalających przedstawić daną opowieść i to ilustrator decyduje jaką technikę dobierze do danego tekstu.

Fundacja OPEN MIND zaprasza do poszukiwania inspiracji w fantastycznej opowieści wrocławskiej poetki i pisarki Ewy Zachary, pt.  „Strachota Postrach Strachocina. Legenda wrocławska”, która postanowiła włączyć się w kultywowanie lokalnej tradycji i napisała wierszem własną wersję znanej legendy, zilustrowanej przez wrocławiankę Katarzynę Majchrzak-Żelazo. Efekty tej pracy zostały wydane przez trzebnickie Wydawnictwo OVO.

Bezpłatne warsztaty, na które zapraszamy najmłodszych, będą okazją nie tylko do posłuchania historii przerażającego stwora siejącego postrach na wrocławskim Strachocinie, ale i stworzenia niezwykłych ilustracji w zupełnie innej konwencji, w jednej z czarno – białych technik plastycznych.

To będzie przygoda w świecie ilustracji książkowej przez którą dzieci poprowadzi zdobyta na warsztatach wiedza i własna wyobraźnia.

Nad procesem twórczym pieczę trzymać będzie Anna Pawlina. Na co dzień autorka niezwykłych wnętrz, bajkowych ilustracji, najpiękniejszych torebek i nie tylko…Pedagog, prowadzi zajęcia plastyczne. Mieszka i tworzy w mieście, w którym oficjalnie mieszkają krasnoludki i nikogo to nie dziwi.

29 października, godz.10:00-12:30
„Smok Strachota w teatrze cienia. Warsztaty ilustracji dla dzieci” dla dzieci w wieku 9-12 lat
Concordia Design Wrocław, Wyspa Słodowa 7

Uwaga!  Powstałe  prace zostaną zaprezentowane podczas finałowej wystawy „Dolnośląskie kolaże”, która odbędzie się  w dniach 11-30 grudnia 2021 r. Szczegóły wkrótce!

________________________

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

________________________

Informacje i zapisy: www.dolnyslaskwita.pl
https://www.facebook.com/dolnyslaskwita
https://www.instagram.com/dolny.slask.wita

________________________

Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi, które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie