Smakowity Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN mapa

niedziela 29.05.2022

Smakowity Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

Już w niedzielę 29 maja Muzeum POLIN zaprasza dzieci razem z opiekunami na wielkie rodzinne święto – Dzień Dziecka. W tym roku posmakujemy wielokulturowości, odkrywając z najmłodszymi kuchnie z różnych stron świata.

Dzieci poznają świat zmysłami poprzez dotykanie, wąchanie, słuchanie i smakowanie. Doświadczają przy tym wielu emocji, ciesząc się różnorodnością doznań. Tegoroczny Dzień Dziecka będzie wspaniałą okazją dla najmłodszych do zmysłowego odkrywania wielości kultur i tradycji.

W niedzielne przedpołudnie wspólnie ruszymy w miasto, żeby rozwiązywać kulinarne zagadki i próbować przysmaków z różnych rejonów świata. Zagramy też razem w rodzinną grę na wystawie czasowej Muzeum POLIN „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”, a czasie warsztatów kulinarnych poznamy tajniki przygotowywania kruchego ciasta. Na koniec tego wspaniałego dnia będziemy się bawić na koncercie zespołu Tęgie Chłopy.

Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówekhttps://bit.ly/dzien-dziecka-wejsciowki

PROGRAM

  • Gra miejska „Podróż kulinarna po Muranowie” 
  • Od 11.00 do 17.00 (ostatni start spod muzeum POLIN o 15.30)

Jesteście ciekawi świata? Chcecie poznać różnorodność tradycji i kultur „od kuchni”? Zapraszamy do udziału w grze, która odbędzie się w przestrzeni miejskiej w okolicach Muzeum POLIN. Na dobry początek przy wejściu głównym do muzeum odbierzecie pakiet startowy i ruszycie w miasto śladami smaków między innymi z dalekiego Wietnamu, Turcji, czy bliższej Ukrainy. W wyznaczonych miejscach nie tylko rozwiążecie zabawne zagadki, ale także będziecie mieli okazję spróbować przysmaków kuchni z różnych stron świata. Na finał zaprosimy Was do wspólnego stołu, który stanie przed muzeum. Tu oczywiście królować będą charakterystyczne smaki kuchni żydowskiej łączącej wiele tradycji.

Na wszystkich wytrawnych graczy czekają drobne upominki!

  • Gra muzealna na wystawie „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”
  • Od 11.00 do 17.00 co godzina/ grupa max. 25 osób

Dla tych, co wolą krótsze podróże i wspólne zabawy pod dachem Muzeum POLIN przygotowało grę muzealną po wystawie czasowej „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”. Razem z muzealnymi edukatorami odkryjecie niejedną kuchenną zagadkę i zasmakujecie w zadaniach dla młodszych i starszych. Na wszystkich wytrawnych graczy czekają drobne upominki!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Karty do gry rodzinnej po wystawie „Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna” dostępne są również w j. ukraińskim. Grupie na godz. 11.00 towarzyszyć będzie tłumacz PJM.

  • Warsztaty kulinarne w Pracowni kulinarnej „U Fani” Muzeum POLIN 
  • godz. 11.00, 13.00, 15.00/ grupa max. 20 osób

W kuchni poznamy elementy kultury żydowskiej. Zapraszamy na wspólne szaleństwo w muzealnej pracowni kulinarnej łączące proste prace kuchenne takie jak mieszanie, ugniatanie i dosmaczanie z elementami nauki alfabetu hebrajskiego. Poznamy tajniki kruchego ciasta, z którego wycinać będziemy ciasteczka w kształcie liter. Kto wie, może niektórym uda się ułożyć z nich swoje imię w języku hebrajskim?

Zapraszamy także rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami na godz. 11.00 Grupie na godz. 13.00 towarzyszyć będzie tłumacz PJM.

  • Koncert zespołu Tęgie Chłopy
  • godz. 17.00

Na dobre zakończenie dnia zapraszamy na koncert zespołu Tęgie Chłopy, który zagra utwory ze swojej najnowszej płyty „Rakieta”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Smakowity Dzień Dziecka z Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:Dzień Dzieckamuzeum