Śladami pluszaków. IKEA zaprasza dzieci do zabawy w swoim sklepie

IKEA Kraków
📅 środa 01.06.2022
Śladami pluszaków. IKEA zaprasza dzieci do zabawy w swoim sklepie
Może ukrył się po łóżkiem, w którejś z szuflad albo siedzi w doniczce?  Z okazji Dnia Dziecka IKEA przygotowała dla najmłodszych coś specjalnego. W różnych miejscach na teranie sklepu schowała pluszowe maskotki. Maluchy, które je odnajdą, dostaną dyplom i nagrodę niespodziankę. Będzie też ścianka do zdjęć i specjalne oferty dla rodzin.

1 czerwca od godz. 12:00 do 18:00 w IKEA Kraków będzie można spędzić rodzinnie czas i wziąć udział w zabawie polegającej na odszukaniu ukrytych w sklepie pluszaków.. Każde dziecko otrzyma mapkę, na której zaznaczy miejsce, w którym znalazło maskotkę. Na zwycięzców poszukiwań czekać będą nagrody. Szczegółowych informacji udzielą pracownicy sklepu. Przez cały dzień opiekunowie z dziećmi będą mogli zrobić sobie też zdjęcie przy kolorowej ściance, przygotowanej specjalnie na Dzień Dziecka. Dodatkowo za każde wydane 30 zł w restauracji klienci otrzymają rabat 10 zł na zakup dowolnego produktu z działu dziecięcego.

Zabawa w domu

IKEA wierzy, że dzieci to najważniejsi ludzie na świecie, a najlepszą formą odkrywania świata jest zabawa. To ona uczy i pozwala zrozumieć świat i kierujące nim zasady. Rozwija dziecko na każdym z poziomów: fizycznie, intelektualnie, emocjonalnie oraz społecznie.

Dom odgrywa w życiu dziecka bardzo ważną rolę, dlatego tak istotnym jest, aby stworzyć w nim odpowiednią przestrzeń do zabawy oraz pole do realizacji dziecięcych szalonych pomysłów. W ofercie IKEA oprócz pluszaków znajduje się też szereg innych zabawek takich jak cała seria FLISAT nagrodzona za jakość, bezpieczeństwo, estetykę i walory edukacyjne w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka „Świat przyjazny dziecku”. Można w niej znaleźć np. domek dla lalek do własnej aranżacji. Na uwagę zasługują również pociąg i tory LILLABO – zestaw składający się z 49 elementów wykonanych z naturalnego, wysokogatunkowego drewna. Zawiera wszystko, co jest potrzebne do zbudowania torów kolejowych z zakrętami, mostami, tunelami i barierkami. Są w nim też budynki, drzewa i znaki, które pomagają kierowcy znaleźć właściwą drogę – i zatrzymać się w razie potrzeby. Te zabawki z trwałych, naturalnych materiałów można przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zabawy rozwijające manualnie, np. rysowanie czy wycinanie, poprawiają u dziecka umiejętność uczenia się oraz jego zdolności motoryczne. Asortyment IKEA pozwala na stworzenie dziecku własnej kreatywnej pracowni, w której można umieścić rozmaite farby, pisaki, kolorową ciastolinę, a nawet sztalugę z serii MÅLA. Słowem, wszystko, czego potrzebuje mały artysta. Cała seria to wysokiej jakości, wygodne w użyciu akcesoria, które zostały przetestowane pod kątem zgodności z surowymi normami bezpieczeństwa. Po zabawie natomiast dobrze jest posprzątać i przygotować miejsce na kolejną fascynującą przygodę, bez względu na to, czy będzie to rozbijanie z dzieckiem namiotu na wyspie piratów, czy kupowanie pluszowych warzyw na obiad w domowym sklepiku. Porządek w miejscu do zabawy pomogą utrzymać solidne regały i wyjmowane pojemniki z serii TROFAST dostępne w wielu kombinacjach, rozmiarach oraz kolorach, tak aby idealnie wpasować się w każdą przestrzeń.

Rodzina to według IKEA jedna z najważniejszych wartości, dlatego marka tak dużą wagę przywiązuje do spędzania chwil z bliskimi. Inspiracje oraz szczegóły związane z tegorocznym Dniem Dziecka w IKEA dostępne są w sklepach IKEA, Aplikacji Mobilnej IKEA i na stronie IKEA.pl.