Sinfonietkowy Bal Maskowy – Dziecięcy Koncert Noworoczny Sinfonietty Cracovii

Auditorium Maximum UJ
📅 sobota 07.01.2017
Sinfonietkowy bal maskowy
Szalone kostiumy, kolorowe maski weneckie, deszcz confetti i serpentyn –  a do tego oprawa muzyczna na najwyższym poziomie: Sinfonietta Cracovia powraca z tradycyjnym Dziecięcym Koncertem Noworocznym organizowanym dla najmłodszych słuchaczy w ramach bijącego rekordy popularności cyklu Sinfonietka.

W repertuarze wieczoru znajdą się utwory znane z najlepszych koncertów noworocznych dla dorosłych słuchaczy: nie zabraknie skocznych polek, eleganckich walców i ponadczasowych kompozycji twórców z dynastii Straussów. Sinfonietkowy Bal Maskowy to pełna rozmachu karnawałowa propozycja dla najmłodszych melomanów: obowiązkowe jest przybycie w przebraniu bądź masce… i w nastroju do szampańskiej zabawy ‒   tym razem oczywiście bez procentów! ‒  mówi Jurek Dybał, dyrektor Sinfonietty, pod którego batutą wystąpi Sinfonietta. Dziecięce koncerty noworoczne to tradycja, do której jesteśmy bardzo przywiązani ‒   to właśnie koncertem tego typu zainaugurowaliśmy dwa lata temu nagradzany cykl Sinfonietka, który szybko zaskarbił sobie ogromną sympatię dzieci i rodziców, z którymi dzielimy się naszą muzyczną pasją ‒  dodaje Dybał.

Zabawę tradycyjnie poprowadzi niezastąpiona Pani Sinfonietka (Danuta Augustyn), natomiast szef Sinfonietty Cracovii zobowiązał się zdradzić młodym słuchaczom tajniki słynnego Koncertu Noworocznego orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, z którą współpracuje od przeszło dekady. Jak zwykle nie zabraknie również szeregu kreatywnych zabaw plastycznych oraz nagród ‒  tym razem dla zwycięzców konkursu na najlepszy kostium bądź maskę.

Sinfonietkowy Bal Maskowy to pozycja obowiązkowa w karnawałowym kalendarzu każdego młodego melomana ‒  wieczór pełen atrakcji, zabaw, tańców, ciekawostek i ‒  przede wszystkim ‒ doskonałej muzyki. Serdecznie zapraszamy!

7 I 2017 | godz. 17.00

Auditorium Maximum UJ