SięJeJe – rodzinne warsztaty tworzenia kul nasiennych w Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1 mapa

sobota 14.10.2017

20 zł

SięJeJe - rodzinne warsztaty tworzenia kul nasiennych w Centrum Kultury Zamek

Co to są nasiona? Skąd się biorą? Jak to się dzieje, że zaczynają kiełkować? W jaki sposób i co nasiona wykorzystują do wędrówek po świecie? Na te wszystkie pytania odpowiemy podczas warsztatów przyglądając się różnorodnym nasionom przez binokular i próbując rozpoznać jakie rośliny z nich wyrosną.

Poznany szczególną moc nasion roślin motylkowatych, a w drugiej części warsztatów to właśnie z nich będziemy lepić kule nasienne. Kule zabierzemy ze sobą, aby jeszcze teraz wzbogacić nimi trawnik lub nieużytek, a na wiosną podpatrywać co z nich wyrasta i jaki ma to wpływ na przyrodę.

Prowadząca: Aneta Sikora – jej zainteresowania skupione są wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych. Jest prezesem Stowarzyszenia Natura i Człowiek, którego nadrzędnym celem jest ochrona środowiska.

SięJeJe – rodzinne warsztaty tworzenia kul nasiennych
14 października (sobota) godz. 11:00
udział – 20 zł (od wytworzonej kuli, przy kuli może pracować więcej osób), obowiązują wcześniejsze zapisy przez strefazajec.pl 
Centrum Kultury „Zamek”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu

Centrum Kultury „ZAMEK" jest instytucją miejską, która oferuje przestrzeń do poszukiwania, odnajdywania i rozwijania swoich pasji, to miejsce spotkań i twórczej samorealizacji. Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym obiekcie: zabytkowym pałacu o barokowej bryle i …

Więcej

Adres:

pl. Świętojański 1, WrocławKontakt:

(71) 349 32 81
centrum@zamek.wroclaw.pl
http://www.zamek.wroclaw.pl
facebook

Zobacz także