Scena Młodego Widza SCKM – Śpiąca Królewna

SCKM, ul. Wietora 15 mapa

niedziela 11.12.2016

15 zł (ulgowy), 17 zł (normalny)

Scena Młodego Widza SCKM - Śpiąca Królewna

Zapraszamy do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży na nasz nowy projekt, czyli Scenę Młodego Widza.

Scena Młodego widza jest nową inicjatywą SCKM skierowaną do całych rodzin, dla których istotną sprawą jest kształtowanie dziecka w atmosferze żywej kultury. Naszym zamierzeniem jest, aby rodzice i ich dzieci spędzali wspólnie czas uczestnicząc w wydarzeniach artystycznych. W ramach Sceny Młodego Widza będziemy prezentować spektakle teatralne i wydarzenia artystyczne które powstały z myślą o młodym widzu, a które swoją stylistyką nawiązują do najlepszych tradycji tworzenia teatru dla dzieci i młodzieży. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się stworzyć stałe miejsce na mapie teatralnych propozycji dla młodego widza. Przychodząc do SCKM zobaczycie spektakle w wykonaniu zespołów offowych, teatrów rodzinnych, autorskich, nieinstytucjonalnych. Wszystkich tych których celem jest oferowanie dzieciom i młodzieży głębokiego przeżycia na gruncie sztuki o najwyższych walorach estetyczno-artystycznych. Zapraszamy całe rodziny. Spędzajcie z nami teatralne niedzielne przedpołudnia.

INAUGURACJA:

Scena Młodego Widza zaprasza na spektakl „Śpiąca Królewna” w wykonaniu Teatru Twarzą w Twarz 11 grudnia o godz. 12.00 na scenie SCKM przy ul. Wietora 15.

Bajka o „Śpiącej Królewnie”, to dynamiczna akcja, pełna fantazji i humoru, wypełniona piosenkami, nadaje spektaklowi wyjątkową atmosferę. Klasyczna baśń, zrealizowana z nowatorskim rozmachem, w wyjątkowy sposób działa na wyobraźnię widza.
Spektakl przynosi świetną zabawę zarówno dzieciom jak i rodzicom.

W ramach grudniowej Sceny Młodego widza oprócz spektaklu odwiedzi dzieci i dorosłych Św. Mikołaj w towarzystwie dwóch Elfów. Aby spotkanie z dziećmi przebiegło w tradycyjny sposób, czyli z wręczeniem paczki prosimy rodziców aby NAJPÓŹNIEJ DO 10 GRUDNIA przynieśli zapakowany prezent. Prezent musi być wyraźnie opisany IMIENIEM, NAZWISKIEM I WIEKIEM DZIECKA. Paczkę należy zostawić na portierni SCKM w godzinach od 10.00 do 20.00. Rodzic otrzyma potwierdzenie złożenia paczki.

BILETY: 15 zł (ulgowy), 17 zł (normalny), 85 zł (zbiorowy * od 7 osób)
INFORMACJE I REZERWACJA: tel. 12 430 50 90, e-mail: smw.sckm@gmail.com

Teatr Twarzą w Twarz został stworzony z wielkiej potrzeby ducha. Jesteśmy zespołem wielopokoleniowym, co oznacza, że skupiamy ludzi w szerokim przedziale wiekowym.Teatr tworzą ludzie różnych profesji, którzy poza swoimi codziennymi obowiązkami chcą poświęcić swój czas niełatwej sztuce aktorskiej. Wielką uwagę przywiązujemy do edukacji teatralnej dzieci.Teatr to dyscyplina sztuki, która rozwija inteligencję emocjonalną, wyobraźnię, pobudza ciekawość, rozwija zdolność analitycznego i kreatywnego myślenia, kształtuje wrażliwość estetyczną. W swojej działalności chcemy m.in. skupić się na dziełach klasyków takich jak Szekspir, Molier, Czechow. Pragniemy pochylić się również nad współczesną literaturą w wykonaniu Masłowskiej, Witkowskiego i wielu innych.
Dążymy to tego, aby sztuka stała się przestrzenią, która przybliży człowieka do człowieka właśnie Twarzą w Twarz. Staramy się stworzyć otwartą przestrzeń dla działań artystycznych, miejsce współpracy i wzajemnych poszukiwań.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Scena Młodego Widza SCKM – Śpiąca Królewna

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego bliższego …

Więcej

Adres:

ul. H. Wietora 13/15
31-067 Kraków


Kontakt:

(12) 430-50-90
biuro@sckm.krakow.pl
http://www.sckm.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:Mikołajteatr