Rzeźbienie w tekturze. Warsztaty rodzinne z Kingą Nowak i Tytusem – odwołane

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki mapa

niedziela 15.03.2020

25

Rzeźbienie w tekturze. Warsztaty rodzinne z Kingą Nowak i Tytusem

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów wylosują obrazek lub zdjęcie, na podstawie którego stworzą trójwymiarowy niewielki model rzeźby. Formy będziemy malować, a następnie zbudujemy makiety z naszymi realizacjami — w wielkim mieście albo w rozległym pejzażu. Będziemy bawić się skalą i możliwościami, jakie daje tworzenie form przestrzennych ze zwykłej tektury.

Tytus Nowak-Bratko ma 8 lat. Lubi rysować i grać w Minecraft. W świecie wirtualnym buduje przeróżne domy, budynki i „pomniki”, czyli figury poszczególnych postaci. W świecie realnym tworzy dużo rzeczy z papieru, np. atrapy okularów czy smartfonów. Robi też książeczki i przestrzenne scenografie z postaciami z kreskówek. Od niedawna uczy się grać na skrzypcach.

Kinga Nowak jest mamą Tytusa i malarką. Ostatnio najchętniej tworzy formy przestrzenne i abstrakcyjne, używa geometrycznych kształtów i intensywnych kolorów, najczęściej tzw. kolorów podstawowych, czyli żółtego, czerwonego i niebieskiego. Jedną z jej inspiracji były klocki, którymi bawiła się z Tytusem.

godz. 12.30: dzieci w wieku 4–6 lat
godz. 15: dzieci w wieku 7–10 lat
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacja: 22 556 96 51, informacja@zacheta.art.pl
uwaga: posiadanie karnetu rodzinnego nie zwalnia z zapisywania się na warsztaty

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki

  Godziny otwarcia galerii wtorek-niedziela 12.00-20.00     Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 Dział Dokumentacji czynny od poniedziałku do czwartku w gdzinach 10.00-15.00   Bilety normalny 10 zł. ulgowy 7 zł. rodzinny 13 zł. (Wstęp dla 4 osób, w tym maksymalnie …

Więcej

Adres:

pl. Małachowskiego 3
00-916 Warszawa


Kontakt:

22827 58 54
http://www.zacheta.art.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty