Ruszają przedświąteczne atrakcje w Starym Browarze

Stary Browar
📅 sobota 10.12.2016 do niedziela 11.12.2016
mikołaj w Poznaniu
Koncerty, słynny „Wolny Targ” z wyjątkowymi pomysłami na prezenty od lokalnych wytwórców i artystów, warsztaty dla dzieci, jeszcze większa Ekipa Gwiazdora, czyli bajkowe stworzenia i dekoracje Javiera Gonzáleza Burgosa, gigantyczna choinka, świąteczne pop-up shopy i Gwiazdor rozdający prezenty to atrakcje czekające na gości Starego Browaru w okresie przedświątecznym. Do tego zakupione prezenty zapakuje #twójstary.

Świąteczny nastrój

W Starym Browarze zagościła już Ekipa Gwiazdora – renifery, wiewiórki, niedźwiedzie, chochliki, niedźwiadki, dziadki do orzechów i gigantyczne kolorowe słodkości. Obecne także w ubiegłym roku świąteczne ozdoby autorstwa Argentyńczyka, wystawiającego swoje prace m.in. w Hongkongu, Pekinie i Buenos Aires, tym razem prezentują się we wzmocnionym składzie. Dodatkowo w najbliższy weekend na Dziedzińcu Sztuki pojawi się kilkunastometrowa, pachnąca choinka.

Świąteczne koncerty
4, 11 i 18 grudnia, godz. 16:00

W niedzielę 4 grudnia przy choince na Dziedzińcu Sztuki o godz. 16.00 rozpocznie się koncert świątecznych standardów. Rozpocznie go Jacek Szwaj Trio a następnie dołączy do niego Aga Czyż – wokalistka jazzowa i półfinalistka 3. edycji programu „The Voice of Poland”, a przede wszystkim poznanianka obdarzona rzadko spotykaną, niską i ciepłą barwą głosu. Zaprezentują oni swingujące, jazzowe i nastrojowe interpretacje ponadczasowych świątecznych piosenek, takich jak „Winter Wonderland”, “White Christmas”, “Let It Snow”, “Have Yourself a Merry Little Christmas” oraz wiele lubianych rodzimych utworów. Towarzyszące Adze (pracującej obecnie nad pierwszą płytą z autorskim materiałem) trio tworzą cenieni muzycy młodego pokolenia, laureaci wielu konkursów: pianista jazzowy Jacek Szwaj, kontrabasista i gitarzysta basowy Damian Kostka oraz perkusista sesyjny Mateusz Brzostowski. Wstęp wolny.
Około godz. 17.00 w przerwie koncertu zgromadzona przy choince publiczność pozna laureata konkursu fotograficznego Volvo i Starego Browaru, w którym można było wziąć udział przez całą jesień. Zwycięzca wyjedzie ze Starego Browaru nowym Volvo V40 Cross Country.

W kolejne przedświąteczne niedziele o godz. 16:00 ramach cyklu „Młodzi wirtuozi na Szachownicy” będzie można wysłuchać koncertów najmłodszego pokolenia muzyków – najbardziej uzdolnionych uczniów poznańskich szkół muzycznych. 11 grudnia odbędzie się koncert muzyki skrzypcowej i wiolonczelowej, a 18 grudnia koncert świąteczny. Wstęp wolny.

Wolny Targ Świąteczny
10-11 grudnia, godz. 11:00-20:00, Galeria na Dziedzińcu Sztuki

Znana już poznaniakom inicjatywa, która wspiera lokalnych wytwórców i artystów, tym razem zagości w Starym Browarze. Na ponad 60 stoiskach na 3 piętrach Galerii na Dziedzińcu Sztuki będzie można nie tylko kupić niezwykłe produkty hołdujące idei slow life, eko i tworzeniu rzeczy z pasją, ale także spotkać niezwykłych ludzi, kochających to co robią, oraz zabrać dzieci na liczne warsztaty twórcze. Wśród oferowanych przedmiotów znajdą się: oryginalna biżuteria, ręcznie robione zabawki, ozdoby świąteczne, autorska galanteria, sztuka użytkowa, grafiki, naturalne kosmetyki, przetwory i wiele innych unikatowych upominków.
To już trzecia przedświąteczna edycja Wolnego Targu, który za zadanie bierze sobie przede wszystkim promocję lokalnej kreatywnej przedsiębiorczości. W ciągu dwóch lat w kolejnych edycjach Wolnego Targu wzięło udział już ponad 1000 wystawców – artystów, rzemieślników, projektantów, lokalnych inicjatyw społecznych i kulturalnych, spółdzielni socjalnych, wydawnictw itp. Partnerem Wolnego Targu jest Miasto Poznań.
Targom towarzyszyć będą całodzienne warsztaty, m.in. ceramiczne, szycia i tworzenia ozdób świątecznych dla dzieci. Wstęp wolny, bez zapisów.

Warsztaty dla dzieci
10 i 11 oraz 17 i 18 grudnia

Bezpłatne, rozbudzające kreatywność warsztaty dla dzieci w okresie przedświątecznym należą już do  tradycji Starego Browaru. Nie zabraknie ich i tym razem. Oprócz warsztatów towarzyszących Wolnemu Targowi Świątecznemu w dniach 10-11 grudnia, na dzieci czekają tez weekendowe warsztaty z uwielbianą przez najmłodszych poznańską artystką i animatorką Kurą Domową. Dzieci od 6. roku życia będą mogły własnoręcznie robić prezenty oraz ozdoby, jak stroiki, girlandy i bombki z kartonu i innych surowców, nadając im nowe życie. Wstęp wolny, 10 i 11 oraz 17 i 18 grudnia, godz. 12:00 i 14:00, zapisy w Punktach Informacyjnych osobiście, e-mailowo: informacja@starybrowar5050.com lub telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50.

Świąteczne stoiska:

Ofertę Starego Browaru przed świętami wzbogacą dodatkowe stoiska:
– stojaki do choinek Julgran – Atrium poziom -1
– pakowanie prezentów (Atrium -1)
– Manufaktura Kury Domowej – dekoracje nie tylko świąteczne z tektury i papieru (Atrium 0)
– ozdoby ze świeżego igliwia jodły (wianki, renifery, stroiki, choinki) Dziedziniec Sztuki
– Christmas Food Zone: Karpicko, Five o’clock, Petit Paris, Eat Sweet and Stay Fit, E. Wedel – świąteczne przysmaki (Pasaż 0)
– Kamiflora Christmas – świąteczne stroiki z żywych roślin (17-24.12, Pasaż 0)

#twójstary pakuje prezenty

Przez cały przedświąteczny okres będzie można bezpłatnie skorzystać z pakowania prezentów w papiery oznaczone #twójstary oraz specjalne wzory stworzone przez tegorocznych warsztatowiczów Art & Fashion Forum by Grażyna Kulczyk (Pasaż 0).

Gwiazdor z workiem prezentów
W weekendy 10 i 11 oraz 17 i 18 grudnia w Starym Browarze jak co roku będzie można spotkać Gwiazdora z prezentami od tutejszych sklepów i restauracji. Wartość niektórych podarunków to nawet kilkaset złotych.