UD

Ruch + muzyka = matematyka, część 2. Kontynuacja bestsellera

📅 piątek 19.05.2023 do piątek 02.06.2023
Ruch + muzyka = matematyka, część 2. Kontynuacja bestsellera
Absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci! Kontynuacja bestsellera, jakim stała się pierwsza część niniejszej publikacji. Autorka, dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska (Pani Zuzia) udowodniła w niej, że matematyka i muzyka są jak siostry, a odpowiednio zaprojektowane działania przy muzyce wspomagają dzieci w zrozumieniu i utrwalaniu pojęć matematycznych.

Zarówno poprzednia, jak i obecna część powstały na gruncie Dziecięcej matematyki®, której autorką jest prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, a także bogatych doświadczeń Pani Zuzi. Istotę tej części ponownie stanowią piosenki i zabawy muzyczno-ruchowe, których celem jest efektywniejsza edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Znalazła się tu również przydatna część teoretyczna, obrazująca procesy rozwojowe i sposoby na mądre ich wspieranie.
Największym motorem napędowym do powstania drugiej części stały się setki wiadomości od Czytelników informujących, że nie tylko dzieci mają wielką radość z uczestniczenia w zabawach wymyślonych i opracowanych przez Autorkę, ale także dorośli zauważają, że opisane pomysły skutecznie wpływają na rozwój wielu umiejętności u ich podopiecznych, szczególnie z obszaru rozwoju kompetencji matematycznych.

Autorką publikacji jest dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska, a muzykę do publikacji stworzył Miłosz Konarski – znany jako Pan Miłosz.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Publikację zamówisz w sklepie Bliżej Przedszkola: https://blizejprzedszkola.pl/sklep/edukacja-matematyczna/1040-653-ruch-plus-muzyka-rowna-sie-matematyka-czesc-2.html

408 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent