Rośliny Cybiny i Rzeczna sala przygód – sala dla dzieci na wystawie w Bramie Poznania

Brama Poznania mapa

piątek 31.08.2018 do niedziela 02.09.2018

Rośliny Cybiny - wystawa czasowa w Bramie Poznania

Letnia pogoda zachęca do wypraw na łono natury – na przykład nad rzekę, otoczoną wspaniałą zielenią. Czy jest to zbita, bezimienna masa roślin, czy konglomerat osobistości, bohaterek i bohaterów o indywidualnych cechach, zwyczajach i siedliskach, w których lubią (lub nie lubią) przebywać?

Poznajmy się bliżej! Na wystawie „Rośliny Cybiny” oddajemy głos florze i wplątujemy się w wici jej opowieści. Rośliny zdradzą nam swoje sekrety: która najlepiej czuje się w rwącym nurcie, a która na skoszonej łące, która spokojnie przycupnęła przy samej ziemi, a która lubi… latać! Życie roślin jest pasjonujące. Bohaterów i bohaterki spotkamy zaraz obok – w dolinie rzeki Cybiny, w samym sercu miasta. Zapraszamy na wystawę w Śluzie Katedralnej, a później na spacer nad rzeką w poszukiwaniu roślin, których zwyczaje czekają na odkrycie. Wystawa daje nam narzędzia (także dosłownie!) do wytropienia ich wśród – już nie tak anonimowego – tłumu zieleni.

Na wystawę Rośliny Cybiny szczególnie zapraszamy najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy rzeczna salę przygód – artystyczną przestrzeń inspirowaną doliną rzeki. Aranżacja wykonana z naturalnych materiałów, jakie możemy znaleźć nad Cybiną, zaprosi dzieci do eksperymentowania, buszowania i poznawania tajemnic przyrody. Małe dzieci będą mogły tu rozwijać wyobraźnię bawiąc się w specjalnie z myślą o nich zaaranżowanej przestrzeni odwołującej się do przyrody, roślin nadrzecznych czy aktywności związanych z rzeką.

RZECZNA SALA PRZYGÓD to idealne miejsce by wakacyjną nudę przemienić w świetną zabawę!
To również idealna przestrzeń do odpoczynku od zewnętrznych hałasów i upałów.
W artystycznej przestrzeni, inspirowanej doliną rzeki Cybiny, dobrze poczują się także dorośli.
Zapraszamy do ruszenia się z domowej kanapy i zamiast na tradycyjny plac zabaw, wybrania się z dziećmi do Śluzy Katedralnej
by posłuchać dźwięków przyrody, przepłynąć rzekę żaglówką, czy usiąść i wyciszyć się w wiklinowym wigwamie na wygodnej lnianej poduszce.

Autorką aranżacji jest Jolanta Brejdak, artystka, która w swej twórczości wykorzystuje naturalne materiały. Nad dostosowaniem aranżacji do potrzeb najmłodszych dzieci czuwały ekspertki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

Rośliny Cybiny – wystawa czasowa
30.06 – 23.09.2018

Kuratorzy: Natalia Olejnik, Maciej Jędrzejczak (Fundacja Inspekt)
Grafika: Olga Kawacińska
Aranżacja: Pillcrow
Aranżacja przestrzeni dla dzieci: Jolanta Brejdak
Konsultacje eksperckie: Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
Aranżacja dźwiękowa: Hubert Wińczyk
Produkcja: CTK Trakt, dyrektor: Robert Mirzyński

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Rośliny Cybiny i Rzeczna sala przygód – sala dla dzieci na wystawie w Bramie Poznania

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Więcej

Adres:

Ostrów Tumski
Poznań


Kontakt:

http://bramapoznania.pl

ZOBACZ TAKŻE:przyrodawystawa

Zobacz także