Rodzinne warsztaty świąteczne – Grota pełna tajemnic

Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17 mapa

sobota 17.12.2016

5 zł

Rodzinne warsztaty świąteczne

Zapraszamy do Muzeum na rodzinne warsztaty świąteczne. Tych, którzy nie dowierzają, że poprzedniczką bogatej i strojnej szopki krakowskiej była surowa skalna grota, zapraszamy bliżej świąt – 17 grudnia.

17 grudnia (sobota) 2016
godz. 11:00–14:00 (wejście do godz. 13:00)

Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17
Galeria „Sztuka Dawnej Polski. XII–XVIII wiek”

Grota pełna tajemnic

Przedświąteczne warsztaty dla rodzin z dziećmi

Błyszcząca krakowska szopka, kryta strzechą uboga stajenka, a może cienista grota wykuta w skale? Tyle różnych miejsc, a grudniową porą wszystkie kojarzą się z Bożym Narodzeniem. To gdzie w końcu spełnił się cud, o którym z radością oznajmiają najpiękniejsze kolędy świata?

Wiadomo – wszędzie tam, gdzie dostatecznie mocno się na niego czeka!

Zapraszamy, by kilka chwil radosnego oczekiwania spędzić z nami podczas rodzinnych warsztatów świątecznych. Najpierw przyglądniemy się, jak Boże Narodzenie przedstawili dawni artyści – tym razem autorzy zgromadzonych w muzeum ikon. Przy okazji poznamy niektóre zwyczaje świąteczne tych, których kolędy płyną do nieba spod pękatych kopuł cerkwi.

Na zakończenie zwabieni zapachem cynamonu i świątecznych gałązek wykonamy drobiazg, dzięki któremu oczekiwanie na Pierwszą Gwiazdkę będzie znacznie przyjemniejsze.

Prowadzenie: Ewelina Cwetkow i Hiacynta Sowa

Informacje dodatkowe:

  • Warsztaty dla dzieci w wieku od 4 lat (w wypadku młodszych dzieci pomoc dorosłych mile widziana)
  • Cena: 5 zł od dziecka
  • Warsztaty otwarte – brak rezerwacji. Można dołączyć o dowolnej porze do godz. 13:00.

Hiacynta Sowa – absolwentka Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, z wykształcenia magister sztuki. Prowadzi warsztaty plastyczne, ekologiczne, edukacyjne oraz zabawy integracyjne. Działa również jako trener i opiekun na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci. Z pasją realizuje się w malarstwie sztalugowym, fotografii i ceramice.

Ewelina Cwetkowedukator muzealny, studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje zainteresowania skupia na sztuce dawnej Polski, w szczególności na odkrywaniu tajemnic sztuki cerkiewnej. Muzeum traktuje jako przestrzeń, w której najpełniej chęć współpracy z małym odbiorcą łączy się z pasją do sztuki.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Rodzinne warsztaty świąteczne –  Grota pełna tajemnic

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl