Pasaż Wiecha 4 mapa

sobota 15.06.2019

Rodzinne warsztaty architektoniczne Sztuka Miasta. Miasto Sztuki.

Czy architektura jest sztuką? Jeśli tak, to czy miasto może być miejscem doświadczania sztuki? A może sztuką jest budowanie dobrych, ciekawych i inspirujących przestrzeni?

W trakcie warsztatów stworzymy instalację przestrzenną – model fragmentu Miasta Sztuki. Uczestnicy decydować będą o kształcie i formie miejskiego „placu”, tworząc narastającą i zmieniającą się konstrukcję. Każdy z uczestników zaprojektuje własny detal architektoniczny, który umieści w modelu, a na koniec zabierze ze sobą.

Prowadzi Iwona Cała – architektka, doktor sztuki. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prowadzi badania nad architekturą miasta. Od lat projektuje wnętrza oraz ilustruje książki dla dzieci. Prowadziła liczne warsztaty architektoniczne i artystyczne.

Warsztaty towarzyszą 24.wystawie PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ.

Architektura Warszawy w projektach.

Zapisy – persona@lowicka.pl

15 czerwca (sobota), godz.12

Dla dzieci w wieku 7+.

Miejsce – ZODIAK. Warszawski Pawilon Architektury. Pasaż Wiecha 4