Rodzinne oprowadzania w Bramie Poznania: Wyprawa z Mieszkiem i Dobrawą

Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań mapa

sobota 26.11.2022

10

Rodzinne oprowadzania w Bramie Poznania: Spędźmy razem czas!

Na co dzień ekspozycję Bramy Poznania dzieci mogą zwiedzać z audioprzewodnikiem. W słuchawkach słychać głos Jakuba, kapitana wehikułu czasu, który oprowadza ich po Bramie Poznania. Tym razem Jakub poprosił jednak o zastępstwo, i to wyjątkową postać z przeszłości.

Może podczas podróży spotkacie samego Mieszka I? Niezwykły gość opowie najmłodszym o realiach życia w średniowieczu i o swoich związkach z Poznaniem. Na pewno chętnie udzieli odpowiedzi na każde pytanie!

Czasami naszą ekspozycję odwiedza też znana podróżniczka Księżniczka Dobrawa. Przyjechała ona do grodu w Poznaniu z dalekich Czech. Podczas spotkania zdradzi, czym zajmowała się na Ostrowie Tumskim i jak wyglądało codzienne życie jej poddanych. Czy tysiąc lat temu Dobrawa jadła na obiad to samo co my? Czy dzięki wykopaliskom możemy dowiedzieć o niej się czegoś więcej?

Wszystkiego dowiecie się w trakcie naszej wspólnej podróży!

Cena za udział wynosi 10 zł od rodziny (najwięcej 2 osoby dorosłe i 3 dzieci). Bilety będą dostępne w kasie biletowej Bramy Poznania oraz w internetowym systemie sprzedaży.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Dla kogo?
opiekunowie z dziećmi w wieku 5-10 lat

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie