Punkt – słowo – obraz. Warsztaty dla dzieci w Centrum Amarant

Poznań | Centrum Amarant mapa

sobota 10.12.2016

Punkt – słowo – obraz

Podczas warsztatów dzieci otrzymają różne hasła i kadry z filmów, które staną się punktem wyjścia do stworzenia przez nie własnych opowieści. Swoje pomysły młodzi uczestnicy zwizualizują przy pomocy kilkuset metrów sznurka! Niecodzienne przestrzenne kompozycje wypełnią różne przestrzenie Centrum Amarant w Poznaniu.

Warsztaty mają na celu kształcenie wyobraźni przestrzennej, wspomaganie logicznego myślenia
i wskazanie na niecodzienne rozwiązania twórcze. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 8 – 12 lat.

 

Warsztaty dla dzieci
Punkt – słowo – obraz

10 grudnia 2017 rok | godz. 11:00 – 15:00
Poznań | Centrum Amarant

 

ZAPISY
Aby uczestniczyć w wydarzeniu należy napisać na adres warsztaty@adarte.pl. Obowiązuje liczba zgłoszeń. Liczba uczestników warsztatów wynosi 10 osób. Wstęp jest bezpłatny.

PROWADZĄCA
Maria Magdalena Wawrzyńczyk
Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Działa w obszarze różnych wydarzeń kulturalno – artystycznych, zarówno jako projektantka, organizatorka oraz edukatorka. Współpracuje m.in. z Fundacją Serdecznik, Fundacją Asocjacji 2006 oraz Fundacją Ad Arte.

————————————————————————————————————————————–
ORGANIZATOR
Fundacja Ad Arte powstała w 2003 roku w Poznaniu i od początku istnienia specjalizuje się w kinie krótkometrażowym. Od 2009 roku organizuje Short Waves Festival. Odpowiada także za takie projekty, jak poświęcony tematyce miejskiej Urban View, międzynarodowy projekt popularyzujący polskie kino Polish Wave czy lokalną Jesień Filmową, która ma pobudzać życie kulturalne w ostatnim kwartale roku. Od 10 lat organizuje pokazy Future Shorts na terenie całej Polski.

JESIEŃ FILMOWA
28.09 – 15.12.2016
Wydarzenie odbywa się w ramach JESIENI FILMOWEJ, która obejmuje ponad dwa miesiące rozproszonych wydarzeń filmowych i audiowizualnych na terenie całego Poznania. Widzowie obejrzą nowe, w tym także premierowe produkcje balansujące na granicy tradycyjnych i eksperymentalnych form filmowych, wezmą udział w spotkaniach z zaproszonymi reżyserami oraz warsztatach
i dyskusjach.

Finansowanie:
Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Polski Instytut Sztuki Filmowej
Partnerzy:
Kino Rialto, Kino Muza w Poznaniu, Nowe Kino Pałacowe, Ambasada Królestwa Niderlandów, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Poznan Film Commission, Estrada Poznańska, Centrum Amarant, Festiwal Malta, Concordia Design, Nobel Tower, LAS, Projekt LAB, JOHN-LEMON POLSKA, NH Hotels, DKF Arte, Antistatic, CRM, Uniforma, Ondre.pl – Express w Standardzie
Patroni medialni:
WTK, epoznan.pl, Polskie Radio Czwórka, Kultura u Podstaw, FreshMag, Bliżej Ekranu.

Więcej szczegółów na:
www.adarte.pl
www.shortwaves.pl
www.adarte.pl/jesien-filmowa

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:filmwarsztaty