Przygody Misia Rymcimci

Łódź, al. 1 Maja 2 mapa

poniedziałek 05.12.2016 do środa 07.12.2016

arlekin przygody misia rymcimci

Mimo poważnie brzmiącego imienia, Tymoteusz jest jeszcze bardzo małym misiem i mieszka w lesie razem z tatą. Jest to kolejna opowieść o przygodach misia, który tym razem spotyka na swojej drodze małego pieska.

5-7.12.2016 r.,
godz. 9.00, 11.00

Barwna opowieść dla najmłodszych widzów w łagodny i zabawny sposób dotyka spraw najważniejszych: tolerancji, odpowiedzialności, relacji dzieci z rodzicami i zaufania.

Autor sztuk o misiu Tymoteuszu – Jan Wilkowski (1921-97) – jest uznawany za jedną z najwybitniejszych postaci polskiego lalkarstwa. Był dramatopisarzem, reżyserem, aktorem, pedagogiem. W latach 1952-1969 kierował teatrem „Lalka” w Warszawie. W 1974 r. razem z Krzysztofem Rauem założyli w Białymstoku Wydział Lalkarski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Przez wiele lat pełnił funkcję dziekana tego wydziału. Wilkowski był także współtwórcą telewizyjnego teatru lalek, stworzył m.in. serial telewizyjny dla dzieci pt. „Ula z I b”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Przygody Misia Rymcimci

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla

Od samego początku Teatr "Arlekin" dąży do tego, by jak najpełniej zaspokoić wcale niemałe oczekiwania najmłodszych wielbicieli sztuki lalkowej. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych, i środków wyrazu artystycznego. Dba o …

Więcej

Adres:

al.1 Maja 2
90-718 Łódź


Kontakt:

42 632 58 99
biletyrezerwacja@teatrarlekin.pl
http://www.teatrarlekin.pl

ZOBACZ TAKŻE:teatrzima