Programowo – warsztaty semestralne – rekrutacja!

ROBOTOWO ul. Armii Krajowej 12/u3
📅 czwartek 01.09.2022 do niedziela 30.10.2022
Programowo - warsztaty semestralne - rekrutacja!
To zajęcia skierowane do starszych dzieci w wieku od 10 lat, które chcą rozwinąć swoje programistyczne umiejętności korzystając z różnych narzędzi. Warsztaty oparte są na nauce kodowania przy użyciu komputera PC, mikrokontrolera Micro:Bit oraz Arduino. Uczestnicy zaczynają swoją przygodę od programowania blokowego z wykorzystaniem takich narzędzi jak Micro:bit, Arcade Make Code oraz Minecraft Education Edition. Następnie poznają programowanie tekstowe przy wykorzystaniu robota Lofi, Arduino UNO wraz ze specjalnie wybranymi komponentami oraz Minecraft Education Edition w pythonie. Naszym celem jest zaszczepienie zamiłowania do nauk ścisłych i technologii. Dlatego w czasie zajęć korzystamy z różnych narzędzi w celu pokazania uczestnikom w jaki sposób można kreatywnie spędzać czas przy komputerze. Tworząc swoje własne projekty, a nie tylko konsumując treści podsuwane przez innych.

• Grupa Początkująca (programowanie blokowe)
    • Make Code Arcade
    • Micro:Bit
    • Lofi robot (wstęp do programowania tekstowego)