Program wydarzeń w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie

Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
📅 sobota 25.06.2022
Program wydarzeń w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
Program wydarzeń Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie w czerwcu.

godz. 13:00 Warsztaty Po co w aucie gaśnica?
Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat, na których dowiemy się, dlaczego gaśnica to niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. W odpowiedzi na to pytanie pomogą przeprowadzone podczas zajęć doświadczenia oraz historia powstania pierwszego urządzenia gaśniczego.

godz. 12:30 Spacer po Kazimierzu
Poznamy najciekawsze miejsca dzielnicy Kazimierz, które miały wpływ na rozwój inżynierii i techniki. Spacer połączony będzie ze zwiedzaniem wystawy Więcej światła.

9 czerwca, godz.11:00-15:30 Warsztaty KODOWANIE ScottieGO!
Zajęcia dla uczniów klas 2-4 przeprowadzone zostaną w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2022. W warsztatach wykorzystywana będzie innowacyjna gra służąca uczenia najmłodszych programowania. ScottieGO to połączenie kartonowych klocków używanych do pisania programów oraz aplikacji, która pozwala je zeskanować. Dzięki temu bohater gry, Scottie, może zacząć się ruszać, a także poznawać inne postaci. Zajęcia poprzez naukę i zabawę kształtują wyobraźnię i pobudzają kreatywność.

11 czerwca, godz.13:00 Warsztaty Autobus czerwony po ulicach mego miasta mknie
Ikarusy, Scanie, Jelcze i Many – to nazwy autobusów, które przez lata jeździły po ulicach naszego miasta. Wyglądały inaczej niż te, które znamy, były mniej ekologiczne i wolniejsze. Podczas zajęć poznamy nie tylko nieużywane już modele tych pojazdów, ale także zbudujemy niskopodłogowy autobus przyszłości. Do udziału zachęcamy rodziny z dziećmi w wieku 8-14 lat.

25 czerwca, godz. 13:00 Warsztaty W drogę … mini Porsche
Zajęcia modelarskie dla rodzin z dziećmi w wieku 10-14 lat, w czasie których zbudujemy własne modele super samochodów. Cabrio, hatchback, a może kombi? Która wersja to ta wymarzona? Na zajęciach świetna zabawa jest gwarantowana!

=============================================

Zachęcamy do korzystania ze zniżek na:
– Krakowską Kartę Rodzinną
– Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem
– Kartę Krakowskiej
Odpowiedni dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy zakupie biletu w kasie.

Prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 10:00-18:00 telefonicznie – 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo – rezerwacja@mit.krakow.pl.
Od 11 czerwca zapraszamy również na wystawę czasową „Tramwaje na Wawrzyńca”

Czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00