Prezentacje Artystyczne – wielkie Święto Tańca i Muzyki. Gliwice

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach mapa

wtorek 07.04.2020

Prezentacje Artystyczne - wielkie Święto Tańca i Muzyki. Gliwice

Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży to najwspanialsza impreza i okazja dla młodych muzyków i tancerzy z naszego województwa, którzy chcą pokazać się światu! Coroczna impreza obejmująca swoim zasięgiem całe województwo, organizowana od 22 lat przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach.   

Prezentacje Artystyczne to wielkie Święto Tańca i Muzyki, od wielu lat impreza wspierana przez instytucje miejskie oraz prywatne firmy, obejmowana jest honorowym patronatem prezydenta Gliwic, Wojewody Śląskiego, Regionalnego Instytut Kultury w Katowicach i Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej (dawniej Górnośląskiego Związku Metropolitalnego) Patronat medialny wspiera TVP oraz lokalne stacje radiowe.

Celem imprezy jest konfrontacja dokonań solistów, zespołów muzycznych i zespołów tanecznych działających w placówkach oświatowych, kulturalnych oraz wychowania pozaszkolnego. Prezentacje Artystyczne stają się inspiracją do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego, rozwijania u młodzieży wrażliwości estetycznej na sztukę muzyczną i taneczną.

Finał Prezentacji, Koncert Galowy to uroczystość wyjątkowa, wieńcząca wielogodzinna pracę jurorów, całego zespołu pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach i sztabu wiernych wolontariuszy. Wykonawcy i laureaci Prezentacji podczas Koncertu Galowego mają możliwość zaprezentowania swoich talentów przed szerszą publicznością w prawdziwie artystycznej atmosferze profesjonalnie zorganizowanego koncertu.

Z pewnością wartym wspomnienia faktem jest, że Prezentacje mają swoją własną i niepowtarzalną statuetkę, która przyznawana jest zdobywcy Grand Prix. Jest to ręcznie odlewana figurka „Jaśka”. Projekt stworzył pan Aleksander Smoliński, artysta plastyk współpracujący z MDK.  Same statuetki powstają w pracowni Katedry Odlewnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Właśnie tam, wykorzystując tradycyjne metody odlewnicze i grawernicze, przygotowuje „Jaśka” pan Bernard Czok, który nadaje każdemu z nich niepowtarzalne cechy.
Biorąc pod uwagę tylko ostatnie 10 lat imprezy liczba młodych tancerzy i muzyków robi wrażenie – prawie 10 tysięcy uczestników! W zeszłym roku do przesłuchań przystąpiło około 1500 wykonawców z całego województwa śląskiego.

16, 17 marca 2020r., godz. 10.00
Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
Ul. Parkowa 5, 44-141 Gliwice-Bojków

więcej informacji:  www.mdk.gliwice.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Prezentacje Artystyczne – wielkie Święto Tańca i Muzyki. Gliwice

Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

Zapraszamy na zajęcia dzieci i młodzież- tych, którzy chcą tworzyć i niebanalnie spędzać wolny czas! koła artystyczne: plastyczne   graficzne   fotograficzne   taneczne   tańca nowoczesnego   wokalno – taneczne   wokalne   chóralne   teatralne   teatr lalek   śląski teatr obrzędowy    instrumentalne   instrumentalno – wokalne   …

Więcej

Adres:

ul. Barlickiego 3
44-100 Gliwice


Kontakt:

32 232 69 54, 32 232 93 18
mdk@mdk.gliwice.pl
http://www.mdk.gliwice.pl

ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykasztuka