Weleda
Weleda Baby

Premiera utworu Muzyka Kosmosu towarzyszącego słuchowisku Planeta Muzyka

📅 piątek 01.12.2023 do niedziela 10.12.2023
Premiera utworu Muzyka Kosmosu towarzyszącego słuchowisku Planeta Muzyka
„Planeta Muzyka” to słuchowisko napisane przez Joannę Jagiełło, cenioną autorkę książek dla dzieci i młodzieży z muzyką Roberta Cichego i gościnnym udziałem Natalii Nykiel. To wciągająca opowieść o grupie przyjaciół, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach trafiają w przestrzeń kosmiczną, aby dzięki muzyce przeżyć niesamowite przygody i odkryć wiele tajemnic, które skrywa planeta Muzyka.

Głosu postaciom użyczyli aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Opolu, a za reżyserię odpowiada Anna Wieczorek, reżyserka i aktorka teatralna.

Słuchowisku towarzyszy utwór „Muzyka Kosmosu” to skomponowany i wyprodukowany przez Roberta Cichego, który śpiewa Natalia Nykiel. Utwór promuje słuchowisko „Planeta Muzyka”, zrealizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Naszym głównym założeniem było stworzenie niezwykle przystępnej formy opowieści dla dzieci, z muzyką jako motywem przewodnim tejże. Jako instytucja kultury, zajmująca się głównie wydarzeniami o charakterze muzycznym, chcemy przybliżyć świat dźwięków naszym najmłodszym odbiorcom, wciągając ich w wir przygód bohaterów słuchowiska. Wszystko to ma za zadanie w atrakcyjny sposób przedstawić muzykę jako formę sztuki, która sprzyjać może zabawie i spędzaniu czasu z przyjaciółmi i bliskimi, wspomagając zarazem kreatywny rozwój dzieci. Identyfikacja z bohaterami opowieści może jedynie wzmocnić zamierzony efekt.

Słuchowisko będzie dostępne we wszystkich serwisach streamingowych i YouTube bezpłatnie.
Premiera już 6 grudnia!

821 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent