Poranki familijne w ramach Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu. Mamy zaproszenia!

Pawilon Koncertowy przy Grochowskiej 272
📅 sobota 08.08.2020 do sobota 15.08.2020
🎫 10zł
Poranki familijne

„Na ścieżkach dźwięków” i „W muzycznej kuchni” będzie można znaleźć się podczas sobotnich Poranków familijnych (8, 15, 22, 29 sierpnia, g. 11:00), fabularnych koncertów organizowanych w ramach XX edycji Festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu w Pawilonie Koncertowym na Grochowskiej 272. Muzyczne opowieści dopełnione scenografią, grą aktorską, poezją i przede wszystkim brzmieniami instrumentów grających na żywo pozwolą przenieść się do odległych krain czy poznać instrumenty od tzw. kuchni. Wydarzenia dedykowane są dla dzieci od 4 do 9 roku życia i ich opiekunów.

Poranki familijne to opatrzone muzyczną fabułą interaktywne koncerty wprowadzające młodych słuchaczy w fascynujący świat muzyki. W ich trakcie dzieci mają okazję poznać brzmienia różnych instrumentów, głosów oraz aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach wspólnie śpiewając czy wystukując i wyklaskując różne rytmy. Zaangażowanie młodych słuchaczy wzmacnia także obecność gry aktorskiej lub pantomimy oraz specjalnie przygotowanych do wydarzenia scenografii. Każdy Poranek opowiada inną historię.

UWAGA!

Mamy dla naszych czytelników podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na każdy z koncertowych Poranków!

Aby je zdobyć, należy przysłać zgłoszenie na adres redakcja@miastodzieci.pl. W temacie należy wpisać Poranki oraz datę – 15, 22 lub 29 sierpnia (np. Poranki, 22 sierpnia), a w treści podać swoje imię i nazwisko, imię i wiek dziecka oraz odpowiedź na pytanie: Który temat Poranków wybierasz i dlaczego?
Na wybrane adresy e-mail prześlemy informację o sposobie odbioru zaproszenia – brak maila oznacza brak wygranej.
Powodzenia!

W podróż do świata fantazji, leśnego królestwa ptaków czy dalekowschodniej krainy zabierze muzyka wybitnego twórcy muzyki filmowej, Michała Lorenca. Towarzyszem dźwiękowych wędrówek będzie przybysz z innej galaktyki, komunikująca się za pomocą gestów, kosmitka Jo. Spotkanie trzech światów, tj. muzycznego, ziemskiego i pozaziemskiego pozwoli na odnalezienie wspólnego języka emocji, przenoszonego przez dźwięki i zrozumiałego przez wszystkich. Nośnikami odległych miejsc i kultur będą nietypowe instrumenty. Wśród nich znajdą się flety bambusowe, indyjski strunowy santur i bęben darbuka, perkusyjny afrykański cajon, bendir i wiele innych. Dzieci będą mogły zadawać pytania i aktywnie uczestniczyć w tej dźwiękowej wycieczce. Muzyczną oprawę zapewni specjalizujący się w muzyce etnicznej i filmowej, znany z nagrań muzyki Jana A.P Kaczmarka i Michała Lorenca do filmów wielkich twórców filmowych, zespół DesOrient. Opowieści z elementami pantomimy przedstawi aktorka Teatru Sztuka Ciała Joanna Półciennik i prowadzący Tomasz Grabowski. „Na ścieżkach dźwięków” będzie można odkryć piękno dźwiękowych ilustracji 8 i 22 sierpnia o godz. 11:00.

Czy w kuchni można odnaleźć muzyczne instrumenty? Czy talerze, pałeczki i butla gazowa mają coś wspólnego z muzyką? Otóż tak, przekonają się o tym wszyscy uczestnicy wydarzenia drugiej odsłony Poranków familijnych pt. „W muzycznej kuchni”. W stworzeniu muzycznej potrawy pomogą artyści, Tomasz Pawłowski (fortepian), Jarema Jarosiński, Krzysztof Niezgoda i Radosław Mysłek (perkusja) oraz aktor Cezary Nowak. Muzycy zaprezentują instrumenty od tzw. kuchni, pokażą jak wydobywać różne efekty brzmieniowe. Nie zabraknie wyjątkowych i nieznanych szerzej instrumentów, m.in. stosowanego do efektów specjalnych w teatrze i typowego dla musicali Broadwayu fleksatonu. Oprócz dźwiękowych osobliwości będzie można usłyszeć wiersze dla dzieci powiązane z tematyką kulinarną znanych polskich poetów, w tym utwory Jana Brzechwy. Na pierwsze danie chińszczyzna i brzmienie tank drumu, wyjątkowego instrumentu o skali pentatonicznej i pięknej, orientalnej barwie. Te i inne smaki w programie Poranków familijnych 15 i 29 sierpnia o godz. 11:00.

Poranki familijne odbywają się w ramach jubileuszowej 20. edycji Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu. Powstały z myślą o wszystkich warszawiakach festiwal prezentuje muzykę klasyczną wielu gatunków przeznaczoną na obsady kameralne oraz symfoniczne w wykonaniu Sinfonii Varsovii i zaproszonych gości.

8, 15, 22 i 29 sierpnia g. 11:00

Pawilon Koncertowy ul. Grochowska 272, Warszawa

Wydarzenia będą utrzymane w ścisłym reżimie sanitarnym z zachowaniem bezpiecznych odległości i wszelkich zasad bezpieczeństwa. Więcej informacji pod linkiem.

Szczegóły Poranków familijnych na stronie sinfoniavarsovia.org.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia na stronie internetowej instytucjiebilet.pl oraz na dwie godziny przed wydarzeniami.

PORANEK FAMILIJNY
08.08 godz. 11.00 i 22.08 godz. 11:00